Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan mehetek biztosra, hogy...

Hogyan mehetek biztosra, hogy ha gyarapodik a súlyom, az izomtól, és nem zsírtól gyarapodik? Jó így az étrendem és az edzéstervem?

Figyelt kérdés

53 kiló vagyok, 168 cm, 23 éves lány.


Még maximum 1 kg felesleg van rajtam, de akkor már tényleg soványnak számítanék, így is XS-es méretre fogytam az M-esről.


A problémám az, hogy kicsit kezdem laposnak érezni a fenekemet. Szóval szeretnék izmot építeni.


Előbb-utóbb elmegyek konditerembe is, de most sajnos nem tudom beiktatni a mindennapjaimba, talán 2-3 hónap múlva úgy alakulnak a dolgaim...

Eddig pilateseztem, de már a mindennapi 2 órányi edzés sem hozott látványos fejlődést.

Aztán vettem bokasúlyt, azzal javult a dolog (2*1.5 kilósak), de már nagyon untam a pilatest.

Most találtam rá a tornavideo.hu-ra, nagyon tetszenek ezek a gyakorlatok, elolvastam a táplálkozásra vonatkozó részeket is.


Mégis nagyon tartok attól, hogy zsírként jön vissza a súlyom.

(55-56 kilóra szeretnék visszajönni kb.)


Hogy védhetem ezt ki?

Ez a fajta étrend megfelelő?


Reggelire eszem:

zabkása fél banánnal, 3-4 szem aszalt barackkal, rozskenyér vagy puffasztott búza tojással/sonkával/sajttal/uborkával/humusszal, joghurtos túró zabkorpával, gyümölcs turmix (0.5%-os tej, gyümölcs, zabkorpa)

+ minden nap szedek omega-3 zsírsavat

és 2-3 liter citromos vizet iszom.


Tízóraira: joghurt/pisztácia/mandula/gyümölcs


Ebédre: halkonzerv zöldséggel/durum tésztával/lecsóval, csirke (húsleves vagy roston), túró (körözöttként vagy joghurttal, zabkorpával), turmix


Uzsonnára: párolt zöldség, kefír fokhagymás mártogatósként uborkával, joghurt


Vacsorára: gomba, joghurt, kefír, fehérje turmix, tojás, párolt zöldségek, nyers zöldségek


Azt már kitapasztaltam, hogy ha finomított dolgokat eszem, azonnal jönnek a zsírpárnák. (Meglepő...:))


Tudom, hogy edzés előtt lassan felszívódó szénhidrátot jó enni, utána fél órán belül pedig fehérjét. (Jól tudom egyáltalán?:D)


Szerintetek így jól csinálom?

Ja, és mindennap csinálom a Péntek Enikős (tornavideo.hu) edzéstervet lábsúlyokkal.

Az edzéstervben most a szombat és a vasárnap pihenőnap, ki kell annyit hagyni? És két nap egymás után legyen a pihenő napom tényleg?



Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket! :)


2014. jan. 23. 11:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja igen, azt felejtettem el, hogy azért bizonytalanodtam el, mert egy ismerősöm úgy gyarapítja a súlyát (de ő pasi), hogy télen mindig felszed 6-7 kilót, de az zsír...


Nekem ugye nem kell ezt csinálnom?


Azt mondja, így tutira épül az izomzata.

2014. jan. 23. 11:15
 2/11 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Sárga Kapszula című "könyvet", netről lehet letölteni. Abból mindent meg fogsz tudni.
2014. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez az étrend nagyon rossz, a joghurt nem jó fehérjeforrásnak! És nem, nem kell elkülöníteni a fehérjét a szénhidráttól, ez hülyeség.


Nagyon sok mindent meg kell meg tanulnod, én is a Sárga Kapszula és a builder alapismeretek alapos átnyálazását ajánlom!

2014. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A joghurtot általában túróval elkeverem, hogy ne legyen olyan száraz a túró, vagy nassolás helyett eszem (akkor nyilván ízesítettet:))


De miért vannak ennyien a joghurt ellen? És az élőflóra?...


A joghurton kívül is rossz ez az étrend, vagy a többi maradhat? (Nyilván nem egyszerre eszem mindent, hanem nagyjából ezek közül válogatom össze a napi menüt.)


Köszi a tippet, elolvasom ezt a sárga kapszulás cuccot!:)

2014. jan. 23. 11:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Élőflóra ide-vagy oda, nézd meg mennyi zsír van benne! Ha 0,1-es, nézd meg mennyi cukor.


Túró, protein tápkieg, sovány húsok (hal, csirke, pulyka), tojás, sovány sajt, ezek az elsőszámú fehérjeforrások!


Olvasd el amiket fentebb is írtam/írtak és ha utána is van kérdésed, írj gyakorin még egy kérdést. Persze előtte használd a keresőt, és nézd meg, nem-e kérdezte már meg előtted néhány ember.

2014. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi!:)


Amúgy én az Aldis sovány joghurtot eszem, abban se zsír, se cukor nincs.:)

Ha meg nassolok, akkor vagy ebbe teszek a túró mellé egy tk mézet, vagy activiát eszem, annyi még belefér.:) (A steviásat, 125 g-ban van kb. 86 kcal, de ha nagyon rám jön a nassolhatnék, még egy 130 kalóriás rostos pirosgyümölcsös activiát sem sajnálok magamtól.:D (de abba is teszek túrót, aldis joghurtot meg zabkorpát, hogy értelme is legyen.:))



Amúgy ezeket mind eszem fehérjeforrásként, amiket írtál!:)


Ma este elolvasom azt a kapszulás írást!:)

2014. jan. 23. 12:29
 7/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, el tudná küldeni valamelyikőtök? Már 2 órája nem jön a linkkel a levél...

De amúgy ez nem ilyen kamu, hogy ezt meg azt a fehérjepont vegyem, és majd akkor lesz a tutiság?

2014. jan. 23. 14:44
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]


A fehérjepor is csak kaja. Nem csodapor, amitől tutiság lesz valami.

Arra jó, hogyha nem tudod szilárd kajából fedezni a napi szükségleted, ezzel kipótolhatod.

Másrészről felszívódástól függően előnyödre válhat pl. reggel, illetve edzés után, amikor gyors visszatöltésre van szükséged, továbbá este, amikor lassúra (túró/zöldség-hús helyett casein).

2014. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem attól lesz kerek popsid, hogy nulla súllyal pilatesezel. Ennyi erővel csak attól bedurranna a bicepszed, ha súly nélkül hajlítgatnád.

Kerek feneked komoly étkezéssel és súllyal való guggolással, deadlifttel meg kitöréssel lesz.

a pilates szerintem alapból leginkább törzsedzésre való.

2014. jan. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi!:)


Utolsó! A pilatest csak eddig csináltam, csak mert nem szeretem az ugrálós sportokat, ez meg tetszett.

Ha pilatesezem, már csak bokasúllyal, de ahogy írtam, Péntek Enikő videóival edzem újabban, ott is súlyokkal.

Egyelőre csak 2*1.5 kilósokkal, de már most érzem a hatását.:)

Edzőterembe meg sajnos most nem tudom megoldani, hogy rendszeresen tudjak járni.


Inkább a kaja érdekelne, eddig fogyóztam, oké, megvolt a napi 1000-1200 kcal bevitel, ezt nem szabadott túllépnem.

Nyilván ezért nem is fejlődtek túl látványosan az izmaim eddig.

De már elértem a súlyom alsó határát, most szeretnék intenzívebben alakot formálni, csak nehezen tudom belőni a napi kalóriaszükségletemet. (a netes kalkulátorokkal próbálkoztam, még tesztelés alatt van a dolog gyakorlati kivitelezése...)

2014. jan. 23. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!