Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fegyencedzés gyertya?

Fegyencedzés gyertya?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el a fegyencedzést, minden kezdö gyakorlat megy, kivéve a guggolás elsö lépését a gyertyát...

Lány vagyok,27 éves, nem vagyok kövér,a behajlitással nincs bajom. Egyszerüen gyenge vagyok megtartani magam egyenesen.

Valami ötlet?És igazábol nem tudom hogy ez egyensulyprobléma vagy a kezem tul gyenge, mert a kezem fáj nagyon ilyenkor, ahogy probál támasztani.



2014. febr. 6. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

ez lényegében egy jóga alap gyakorlat,szóval a legegyszerűbb az lenne ha jóga oldalakon keresnél rá a könnyített kivitelére.

lényegében annyi,hogy úgy csináld,hogy magad mögé raksz egy széket és arra teszed a lábaidat,vagy fél gyertyát csinálsz és a lábaid kicsit lefelé lógnak nem egyenesek.

a könnyített változatok azért jók,mert megtanulsz a pózban lélegezni,ebben a helyzetben tehermentesítve ver a szív,és a fordított póz miatt teljesen felfrissül a vérkeringés.

de!

a guggoláshoz lényegében szükségtelen,szóval kezd a 2. lépéssel nyugodtan és külön önálló gyakorlatként használd a gyertya pózt,ha fáradt vagy és fel szeretnél frissülni.

és a törzsed a gyenge hozzá jelenleg,mert törzsből kell tartani nem karból.

2014. febr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*enyhe szóismétlés bejátszik,túl gyorsan írtam:)
2014. febr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na igen ez a jellegű feladat bár valóban könnyű mert nem terheli még úgy a lábadat mint a második lépés de igaz én túlsúlyos vagyok nekem ezért nem megy, de ismerek egy olyan csajt aki csontsovány és neki sem megy pedig régen sokat sportolt ám.


Én kérdezősködtem már erről és mondták hogy az 1-2 lépéseket nem feltétlen kell csinálni ha nem megy, a gyertyás rész valóban nehéz azt fel lehet váltani a második lépéssel de azt célszerű elhúzni hogy szintet léphess.

De hogy menjen javaslom hogy a fekvőtámaszt, és a húzódzkodást csináld keményen. Meg a hidat is csináld nyugodtan az erősíti a hátat meg a derekad mert az is számít ám.

2014. febr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!!a jogásnak utánanézek és ha nagyon nem megy lehet h tényleg csak kiegészitönek fogom használni.

A hidat azt betartom könyv szerint hogy csak késöbb csinálom, mert összecsuszott csigolyám van, igy mindenképp háterösitésre kell rámennem elöbb.


ha visszagondolok sulis koromra,hát asszem ott sem ment a gyertya:)


a szoismétlést meg nem is vettem észre, én a lényeget olvasom, nem a hibákat kutatom ahogy a legtöbben...

2014. febr. 6. 18:55
 5/7 A kérdező kommentje:

háháá,nagyon vicces a második is XDD

guggolás közben ne emeld fel a sarkad.. na ez számomra kivitelezhetetlen,mivel gyanitom tul merev az Achillesem....de gondolom nem probléma hogy amig ki nem nyulik felemelem...

2014. febr. 6. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem megy a gyertya. Én kihagytam és a 2. lépéssel kezdtem. Nekem megy simán úgy, hogy lent van a sarkam, de állítólag ezt lehet nyújtani, akinek nem megy. Keress rá, lehet, hogy fogsz találni gyakorlatokat hozzá.
2014. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, az lesz,köszönöm:)
2014. febr. 7. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!