Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez megfelelő edzésterv egy...

Ez megfelelő edzésterv egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Hétfő: Futás (ebből nem tudom mennyit bírok de próbálok majd 1 órát futni)

Kedd: Saját testsúlyos edzés (Húzódzkodás 10-20, guggolás 20 - 30, hídtartás ameddig bírom, hasprés 40-50)

Szerda:Futás

Csütörtök:Saját testsúlyos edzés

Péntek: futás

Szombat: Saját testsúlyos edzés

Vasárnap: futás


Ez megfelelő diéta mellet működne? Kicsit túlsúlyos vagyok és erő sincs bennem sok de a húzódzkodás megy úgy hogy az egyik lábam egy széken van. (182 cm, 89 kg és 13 éves vagyok)


2014. febr. 16. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz, csináljad csak. Fekvőtámasz mehetne még.
2014. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha jó a diéta, akkor egyáltalán nem kell ennyit futnod.

Sőt, diéta mellett nem is igen hiszem, hogy tudnál 3x1 órát futni egy héten.

Csökkentsd le a futást heti 3x aerob edzésre 30 percig(lassú tempóban sétálj, pulzusod ne menjen fel).

Ezen kívül iktasd még be a fekvőtámaszt(ha nem megy, akkor először falnál csináld, és szépen fokozatos építsd fel a terhelést).

Olvasd el a 'Fegyencedzés' című könyvet, ott pont a saját testsúlyos edzésről van szó.

2014. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs. *4x1 órát
2014. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 13 éves gyereket ne próbáljunk meg betáblázni, hogy mit hogyan csináljon, örüljünk annak, hogy nem a gép előtt ül egész nap, hanem kicsit szeretne mozogni.

Persze, nyilván jobb eredményeket érne el, ha lenne szigorú diétája, de ha komolyabb céljai lennének, nem így tette volna fel a kérdést. Mert aki 13 évesen akar diétázni, én támogatom, respect neki, de a srác csak mozogni szeretne egy kicsit, ha megtetszik neki az edzés, akkor úgyis komolyabban utánanéz majd.

2014. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D Lenne még egy kérdésem ami lehet hogy kicsit hülyén hangzik de ugye úgy van hogy 40 45 perc futás után indul el a zsírégetés, de ha én pl 6 - 7 perc után kiköpöm szinte a belem akkor azalatt a 7 perc alatt elindul vagy nem? :D
2014. febr. 18. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz 6 percnél többet futni, akkor ne fuss, hanem gyalogolj gyorsan, emelkedőnek.
2014. febr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben! Egyébként a "diétám" annyiból áll hogy ugyanazt eszek mint eddig (fehér kenyér, chips, csoki, üdítőitalok kivételével) csak kevesebbet
2014. febr. 19. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!