Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ugye bár testépítésben nem...

Ugye bár testépítésben nem lehet szálkásodni és izmot nöbvelni egyzserre. De ha az edzés utáni fehérje izmot épít a táplálkoás miatt meg a zsír ég (bár ugye az izom is ) akkor teljesen képtelenség több izmot építeni mint amennyit elégetni?

Figyelt kérdés
szóval rajtam van minimális zsírmennyiség és aránylagizmos fajta is vagyok de nem lehet ezt úgy ledolgozni h. közbe fejlődjek is kicsit ? nagyon pontos étrendel ?
2014. febr. 19. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:

"De ha az edzés utáni fehérje izmot épít "


Nem épít izmot.


Egyébként az izomfejlődés és a fogyás csak akkor ellentétes folyamatok, ha abból indulsz ki, hogy egyikhez többlet kalória kell a másikhoz pedig kalóriahiány.


Ha viszont abból indulsz ki, hogy megfelelő étrend mellett kalóriaplusz mellett is lehet zsírt veszíteni, akkor érthetővé válik hogy az izomzat is fejlődhet ekkor.

2014. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerre csinálni a kettőt csak sokkal lassabb mint kulon
2014. febr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a fehérje nem épít izmot, mindössze pótolja a kiürûlt tápanyagokat az izomzatodból... elõbb tedd helyre az alapfogalmakat, alapismereteket.
2014. febr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerre, testkompozíció változásnak hívják
2014. febr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves #3-as!

Ha az izom nagyrészt fehérjéből áll, és te szerinted a fehérje nem építi az izmot, akkor mi az ami építi? Jaaah hogy a tápanyag... És a fehérje mi ha nem tápanyag? Ne haragudj ha tudatlan vagyok, de érdekelne hogyha a fehérjétől nem fejlődik az izom akkor minek eszik a testépítők, és hogy lehet hogy fehérjéből áll össze az egész test? Kérlek hazudtold meg nekem az emberi szervezetet!

2014. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jah és még annyit hogy a fehérje nem tud tápanyagokat pótolni, csak tápanyagot, azaz fehérjét, aminosavat. Amit neked meg pótolni kell az a glikogén (cukor).
2014. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A napi fehérjeigényünk:


- veszteség pótlása

- napi beépített mennyiség.


Ez így együtt sem egy nagy mennyiség egy nap. Hiába eszik egy embert relative sok fehérjét, az még nem fog izmot építeni a testében.

Nyilván az izomszövet nagy mennyiségű fehérjéből áll, de maga a fehérjeevés tényleg nem épít, nem növel izomzatot. Csak alapjául szolgálhat a növekedésnek, tehát egy építőelem lehet hozzá.

2014. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
midnenkinek nagyon köszönöm a gyors válaszát mentek a zöld pacsik
2014. febr. 19. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Kavarodás van itt. A fehérje beinditja az izomepitest. Egy bizonyos amjnosav a leucin az ami elinditja az izomfeherje szintezist. Persze ha 1,8g/tskg-nál tobb feherjet eszunk( novenyit is szamolva) nem lesz semmi plusz pozitiv hatasa mert egesz nap epitkezni fog mar a testunk igyis. De edzésre is szukseg van termeszetesen viszont ha eszunk egy csomot es eleg feherjet akkor is kerul rank egy minimalis izom( nem hasonlithato ossze az edzeses mennyiseggel)
2014. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem itt sokan félre értettek. Senki nem beszélt itt arról hogy mennyi jön ránk és menny idő alatt. Annyit mondtam hogy hülyeség azt kijelenteni hogy a fehérje nem épít. Hogyne építene már hisz abból épül az izom. Az már megint más dolog hogy összetett a dolog, és nem úgy működik a dolog hogy amennyit megeszel annyi fel is megy rád, de ne jelentsünk már ki ilyen hülyeséget. Olyan mintha azt jelentenénk ki, hogy egy homokvár felépülésében nem játszik szerepet a homok. Hisz abból áll, abból épül. Az más dolog h kell hozzá víz meg egy ember is aki ezt véghez viszi.
2014. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!