Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ennél az edzéstervnél mennyi...

Sandwitch kérdése:

Ennél az edzéstervnél mennyi a javasolt pihenőidő sorozatok között?

Figyelt kérdés

Üdv!

Pár hete kezdtem bele egy ÚJ 5 napos edzéstervbe, ami a következőből áll:

hétfő: mell: fekvenyomás egyenes padon egykezes súlyzókkal, fekvenyomás ferde padon egykezes súlyzókkal, tárogatás egyenes padon, áthúzás egykezes súlyzóval


kedd: bicepsz,tricepsz: kalapács bicepsz, tricepsznyújtás állva, koncentrált bicepsz, tricepsznyújtás fekve , bicepsz scott padon, csigás letolás


szerda: hát: "A"hét: húzódzkodás szűk fogással, egykezes döntött törzsű evezés, kábeles evezés, hiperhajlítás

"B"hét: húzódzkodás szűk fogással, csigás letolás nyújtott karral, felhúzás, döntött törzsű evezés


csütörtök: váll: oldalemelés, döntött törzsű oldalemelés, arnold nyomás, állig húzás


péntek: láb: guggolás, lábhajlítás, lábtolás, ülő vádligép


Piramis edzést végzek, nekem az vált be eddig a legjobban, általában 8 ismétlés alá nem megyek

A karom le van maradva a többihez képest, és lehet a hát edzés sem a legjobb, de a hátam szerencsére nincs lemaradva.

Bodybuilder.hu szerint ha tömeget akarunk akkor kell a több pihenőidő ami 2-3 perc. bár kis izomcsoportoknál ez biztosan máshogy van.

Eddig 2 percet pihentem minden sorozat között, de úgy érzem ez túl sok, és elég lenne jóval kevesebb.

Csökkentsem le a pihenőidőt, vagy ne, mert így tényleg több tömeg jön megfelelő étkezés mellett?

Ha igen melyik izomcsoportnál mennyit célszerű pihenni körülbelül?

Az edzésterven is lehet változtatni mert biztos nem tökéletes.


2014. márc. 7. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Edzéstervedhez:

Tricepsznél az egyik nyújtó gyakorlatot mindenképpen kicserélném alapgyakorlatra(pl. szűknyomás, tolódzkodás).

Háthoz még kéne egy lehúzó gyakorlat(pl. mellhez húzás), széles hátizomra illik 15-16 sorozatot megcsinálni, ami 4 gyakorlatból lehetséges.

Vállnál az állig húzás felesleges. Elég 3 gyakorlat vállra, így viszont ez kb 20-25 perc, nagyon kevés.

Combra viszont kéne még egy gyakorlat, pl. kitörés.


Pihenőidő: Gyakorlatfüggő. Guggolásnál én 2,5 percet simán szoktam pihenni, egyrészt mert utálom, mint a szart, másrészt, mert nagyon fárasztó gyakorlat. Vádlizásnál, csigás letolásnál nyilván elég 40-50 mp is, de alapvetően úgy vagyok ezzel a pihenőidő dologgal, hogy mindenkinek maga kell kitapasztalja. Nyilván 10 mp múlva nem szívesen mennél vissza guggolni, mikor alig raktad vissza az állványra a rudat, de 5 percig sem jó hűteni az izmokat.

2014. márc. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De ronda szóismétlések. A "gyakorlat" kifejezésre nincs szinonima, bocsánat.
2014. márc. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!