Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mit csináljak a...

Szerintetek mit csináljak a derekammal?

Figyelt kérdés
Meghúztam kondiban, egy hetet pihentem. Kovetkezo heten elmentem edzesre (kezi) es ujra szar lett. Az orvos ket hetre kiirt pihenni. Flector tapaszt tettem ra es vmi gyogynovenyes husito kremeket. Mar sokkal jobb, de meg mindig faj picit es pl nem tudok elorehajolni nagyon, se hatrafele (tehat nem tudnek most hidba lemenni). Szerintetek vegyek nicoflexet mondjuk es edzesek elott azzal kenjem be? Vagy vmi izuletvedot? Bar nem is tudom h ez izuleti fajdalom-e.
2014. márc. 22. 11:07
 1/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

Pedig tudni kéne, hogy pontosan mi fáj és hogyan és hogyan keletkezett a sérülés, mert az, hogy meghúztam és fáj a derekam, sok mindent takarhat.

Az én orvosom (anyag érdekeltség nélkül) a Fastum gélt mondja a legjobb felszívódásúnak a nem szteroid gyulladáscsökkentők közül. Még nem használtam. Flektort, Aflamint igen. Az Aflamin kenőcs is ütős, a Flektor sem rossz.

2014. márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha így reagál az edzésre a terhelésre az nem a legjobb jel.

ha biztosat akarsz tudni,akkor háziorvos beutal a neurológiára és ha ott szépen sírsz,hogy mennyire fáj,akkor elküldenek mri-re,az meg kimutatja,hogy mi a bajod.

azért kell sírni,mert 80ezer egy mri vizsgálat a tb-nek és csak komolyan indokolt esetben adják meg.

de így a tünet leírás alapján nem egyértelmű,hogy gerinc probléma,vagy izom,ín gond.

de mivel terheléskor jelentkezik valószínűbb,hogy a porckorong lesz.

a krémek gerinc problémánál semmit nem érnek,a gerinctorna viszont először csökkenti,majd megszünteti a fájdalmat,mert nyújtja a csigolyákat,így csökkenti a gerincoszlopra eső nyomást.

amit kipróbálhatsz az a kobra póz,macska póz és a hanyatt fekve nyújtózkodás kézzel lábbal.

hosszirányban meg ne terheld a gerincoszlopot amíg fáj,se plusz teherrel,se rázó mozgással.

nyújtani kell,hogy távolodjanak a csigolyák nem préselni,amivel előidézed a fájdalmat.

a kivizsgálás meg azért javasolt,mert a porckorong kinyomódást helyre lehet tenni sportágváltással,speciális edzéssel,de ha kiszakad,akkor örökre vége,mindig gond lesz vele.

2014. márc. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!