Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés mellett híztam. Miért?

Edzés mellett híztam. Miért?

Figyelt kérdés

Komoly súlyfeleslegem van. 18 éves korom óta állandóan híztam, sokáig nem tudták mi a bajom, végül kiderült, hogy PCO-m volt, állítólag ez kavart meg mindent.


Végre megműtöttek, és nekiállhatok a brutális súlyfeleslegem leadásának is.


DE! Másfél hete álltam neki napi szinten tornázni-edzeni. Odafigyelek az étkezésre. Semmi cukor, semmi liszt, se tészta. Sok zöldség, gyümölcs, néha egy szelet teljes kiőrlésű kenyér és persze sok folyadék.



Ma ráálltam a mérlegre és konkrétan sírógörcsöt kaptam. 4 kg-val mutat többet, mint mielőtt elkezdtem. Most fejeztem be a napi edzésemet, de sírva csináltam végig, nem látom értelmét minden nap szenvedni, hiszen csak hízok. Miért van ez? Kérlek segítsetek!!!



2014. márc. 25. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok mindentúl függhet. Ha lány vagy, és épp menstruálsz, akkor nehezebb vagy. Lehet más napszakban mérted magad, rögtön kaja után, stb.

Másfél hét borzasztó kevés ahhoz, hogy normális eredményt kapj, és az a 4kg másfél hét alatt nagyon soknak tűnik, úgyhogy valószínűleg valami technikai hiba lesz.

Csináld szépen tovább, és ne mérd magad egy hónapig.

2014. márc. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! az előttem lévővel egyet értek .. sztem is valami technikai baj lehet mert ennyit 1 szumós nem hízik 1.5 hét alatt ... és az edzést nyomasd keményen .. az a titka ,hogy kitartónak kell lenni meg ugye a helyes táplálkozás és a megfelelő kardió edzés napi szinten a futás,biciklizés ezek az alapok :)
2014. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Osynho ***** válasza:
100%
És kit érdekel a súly? Miért nem a tükör számít? Illetve a testkompozíció, testzsír%. A 4kg meg valóban sok. Bár 1 napon belül pár kg ingadozás simán belefér, nálam is előfordul.
2014. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Harmadik.

Engem érdekel a súlyom. Gyűlölök tükörbe nézni, évekig könyörögtem az orvosoknak, hogy kezdjenek valamit a cisztámmal, mert amellett, hogy úgy nézek ki, mint egy vemhes viziló, a menstruációim is borzalmasan fájdalmasak.


7 év után sikerült megszüntetni a problémát, de nagyon túlsúlyos lettem. :( Nem vagyok sem szép, sem csinos, sem semmilyen. A háziorvosom szerint egy évembe fog kerülni leadni ezt a súlyfelesleget. :(



Első-második: köszönöm szépen! Igyekszem kitartani, csak ez nagyon lelombozó volt.

2014. márc. 25. 21:27
 5/9 kovpet ***** válasza:

"Engem érdekel a súlyom."


A súly akkor számít, ha a vékony jegű befagyott tavon sétálsz. Vagy zsokénak készülsz. Vagy korhadt fára mászol.


"Gyűlölök tükörbe nézni"


A tükör számít, bizony. De az nem a súlyod mutatja!

Egy 100 kilós 180 centis testépítő is 100kg, meg egy százkilós elhízott 180 centis informatikus is 100 kilós és mégis ég és föld, ugye :)

2014. márc. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:
Ja és a flame előtt leszögezem, hogy hobbigyúrós informatikus vagyok, tehát senkit nem akartam sértegetni ezzel :)
2014. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Osynho ***** válasza:

"Engem érdekel a súlyom."


Mondjuk engem is. Minél több szeretnék lenni. Mégsem vagyok túlsúlyos. :P

2014. márc. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 aculluca válasza:
Szia, a sok gyümölcs pl lehet ludas, azt kilőném a helyedben azonnal.Plusz nem láttam hogy írtál volna fehérje forrást, pedig elengedhetetlen(mert simán lehet hogy izmot fogysz el a zsír helyett), kéne mindenképp a fogyáshoz fehérje kiegészítő.
2014. márc. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Almát eszek általában meg citromot. A sok gyümölcsöt ne úgy képzeld, hogy kilószámra zabálom.


Szoktam enni csirkemellet, meg halat. Természetesen csak párolva, nem olajtengerben kisütve.

2014. márc. 25. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!