Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezzel az edzestervvel nyarig...

Ezzel az edzestervvel nyarig elerhetek valami eredmenyt? (bovebben lent)

Figyelt kérdés

1. nap: alsótest, has

Lábhajlítás: 3x20 ismétlés

Lábtolás: 3x15-20 ismétlés

Lábnyújtás:: 3x20 ismétlés

Farizom csigán: 3-4x20 ismétlés

Combtávolító: 3x30-50 ismétlés

Combközelítő: 3x30-50 ismétlés

Álló vádli: 3x20 ismétlés

Lábemelés: 3x15-20 ismétlés

Hasprés: 3x20 ismétlés (gépen)

Felülés törzsfordítással: 3x15 ismétlés

20 perc kardió - ami lehet futópad, taposógép, kerékpár - a maximális pulzusszám 60-70%-án.


2. nap: felsőtest, has

30o-os nyomás: 3x10

Mellgép: 3x12

Mellhez húzás széles fogással: 3x12

Evezés csigán: 3x10

Fejfölé nyomás: 3x10

Bicepsz rúddal: 3x12

Letolás csigán: 3x12

Tricepsznyújtás egykezes súlyzóval: 2-3x12

Felülés: 3x20

Váltott lábemelés: 3x15

Törzsfordítás Twistgépen: 2x10-10

20 perc kardió - ami lehet futópad, taposógép, kerékpár - a maximális pulzusszám 60-70%-án.

(Mellgép meg nem jatszik mert 2kilos 30fokos nyomastol is masnap kb lidocainoznom kell, annyira faj:S)


Szoval ezt csinalom egy honapja kb, de normalisan csak ket hete. Heti 3x szoktam menni, jobb lenne 4x?

A kajamon nem nagyon valtoztattam radikalisan, de igyekszem inkabb a megfelelo tapanyagbevitelre odafigyelni, es nem feltetlen megvonni az eddigi kajakat. Ja igen, es edzes utan iszok egy protein shaket, az ugye nem baj?

Szoval csinalhatom ezt a tervet még 2 honapon keresztul ugy, hogy emelem kozben a sulyokat, vagy pedig igy hozzaszoknak az izmaim egy ido utan a monotonitashoz, es erdemes lesz valtoztatni rajta?

Ha mar csinalom szeretnem jol csinalni, de sajnos nem ertek hozza.

Kritika, tanacs?

Koszi a valaszt!

(Egyebkent lany vagyok, ez lehet nem mellekes:Dd)


2014. márc. 27. 08:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy lány vagy és nem látom a guggolást és a kitörést... nah de mindegy. Lábgyakorlatoknál látok elég nagy ismétlés számokat is. Bár gondolom ez egy ilyen átmozgató edzésterv ami szinte teljesen rendben is van! Amúgy nem értem miért csak nyáron kell jól kinézni, de mindegy.


Pont az átmozgató edzés után kellene neki állni a normális edzésnek (persze ez a felosztás is lehet normális, de nagy súlyokkal elég morbid egy mell-kar-hát-has), ahol csak egy-két izomcsoportot edzel nagy(obb) súllyokkal. Kb nyáron állhatnál neki szerintem egy osztott edzéstervnek.


Turmix-al semmi gond, még mehet hozzá némi gyors szénhidrát is , bár azt nem tudom hogy átmozgató edzés után szükséges-e!?


Mehetsz 4x is, de kettő nap pihenő azért legyen egy izomcsoport között (de ezt te érzed, meg hogy mennyire intenzív az edzés, ha te egy nap pihenő után ugyanúgy képes vagy edzeni, akkor okés)


Csináld még ezt egy hónapig, végrehajtás lassú legyen és koncentrált, próbálj meg mindent szabályosan csinálni, aztán emelheted a súlyokat. Néhány gyakorlatott akár 2-3 hetente is cserélhetsz, bár van olyan akinek egyik edzése se ugyanolyan, mindig változtat rajta.


Remélem azért a végén meggondolod magad, és nem csak nyárig edzel. ;-)

2014. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A kitörést, guggolást jó is hogy írod, mert azon pont gondolkoztam én is, hogy kéne bele, akkor azt tegyem hozzá pluszba szerinted? (guggolásra Hack-gépen gondoltam, azt hiszem ez a neve, ilyen : [link] ) A terv amúgy a bodybuilderen van, Darázs Detti kezdő szintű edzésterve nők számára:)

Teljesen jogos a "ne csak nyárra nézzünk ki valahogy" dolog, akartam is kitérni rá, csak már így is baromi hosszú lett az irományom:D szóval ez inkább amolyan húzóerő számomra, hogy nyárig minél többet beleadjak, ja és hogy egyetemi tesiként csinálom a kondit, szóval május végéig vagyok kötelezve:D úgyhogy ezért így fogalmaztam, meg nyáron lehet dolgoznék is, ott sajnos nem tudnék kondizni, de ha nem lesz meló, akkor mindenképp szeretném folytatni közben-utána is az edzést:)

A gyakorlatokat mindig lassan csinálom, próbálok ügyelni a levegővételre is -bár ez még nem nagyon megy-, és igyekszem nem lendületből csinálni.

Viszont most nem volt olyan bitang izomlázam, mint az előző hetekben, bár ez betudható a nyújtásnak is, de érzem is már az ismétlésekkor, hogy jobban bírom, meg szabályosabban is úgyhogy ez is felfogható fejlődésnek,ha nem is külsőleg:)

Majd akkor a gyakorlatokat néha cserélgetem, pl. álló vádli helyett ülő, ilyenek, remélem okés lesz így.

Köszönöm szépen a biztató szavakat!!:))

2014. márc. 27. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!