Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi az az izommemória? Létezik...

Mi az az izommemória? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés
itt írta 1 srác, hogy x hónapig nem edzett és mikor újrakezdte gyorsan fejlődott
2014. márc. 27. 08:52
 1/8 anonim válasza:
100%
Van ilyen igen. A tested megtanulja a bizonyos mozdulatokat és egy idő után anélkül hajtja végre, hogy gondolkodnod kell hogyan is kell ezt a mozdulatsort szabályosan végrehajtani
2014. márc. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
pl megtanulsz a pálya egy pontjáról 3 pontos kosarat dobni, mikor már megy gond nélkül becsukod a szemed, és úgy is sikerül...
2014. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De itt most nem a beidegzésre gondol a kérdező.


Arról van szó, hogy ha már egyszer hozzászoktatod rendesen a tested a terheléshez, aztán abbahagyod az edzést, eltunyulsz, leeresztesz, akkor is sokkal könnyebben szeded vissza magad arról a szintről, mint mondjuk aki világéletében olyen rossz fizikumú volt, és sosem edzett.


Ez létező, valós dolog. Magamon is tapasztaltam, ezért nem kell túlstresszelni magad néha egy kis edzéskihagyáson, étrendkimaradáson.

2014. márc. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamit hosszú időn át végzel, majd kisebb nagyobb időre abbahagyod aztán újra elkezded aránylag hamar visszarázkódsz a régi szintedre...
2014. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen ddrake, köszönöm erre gondoltam!
2014. márc. 27. 15:56
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Pont egy pár napja olvastam egy angol oldalon az izommemóriáról. Állatok izom sejtjeit tesztelték, és bebizonyították, hogy az az idő alatt amikor nem érte stressz az izmokat, az előzőleg megszerzett izomrostok nem tűntek el, csak összementek, majd mikor ismét stressznek tették ki az izmokat pár napon belül visszaszerezték régi méretüket.

Bocs, hogy szarul fogalmaztam.

2014. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2014. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Létezik bizony! Itt egy érthető leírás magyarul: [link]
2022. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!