Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Reggel elrontom a gyors...

Reggel elrontom a gyors fehérje felszívódását, ha sok zöldséget is eszek a reggelihez?

Figyelt kérdés

Úgy osztom el a napi zöldséget hogy (idő híján) 3 adagra:

120g brokkoli reggel (zabkása előtt elrágcsálom)

120g az ebéd mellé

150g vacsorára


egy nap 5ször eszek, de a zöldségeket csak 3 részre elosztva tudom megenni


reggel nem válik lassú felszívódásúvá a tejsavó proteinem a zabkásában, a sok rost (zöldség+zab) miatt?


2014. márc. 27. 21:33
 1/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

Nagyon jó kérdés!

Soha nem tudjuk meg a választ.

Az alapján, amit sikerült a témában összeolvasgatnom a zabban lévő fitátok (a gabonarostokban lévő anyag) sokkal inkább gátolják az ásványi anyagok és a fehérjék felszívódását, mint a zöldségekben lévő rostok.

De arról, hogy a "sokkal jobban" mennyi, sehol sem találtam semmit. Lehet, hogy nem számottevő, lehet, hogy igen.

És én most nem is a felszívódás sebességéről beszélek, hanem arról, hogy felszívódik-e egyáltalán minden, amit beviszel, ha sok a fitát.


Amíg fejlődsz, szerintem ne foglalkozz ezzel. Vagy egyél reggelire barna rizst hússal/tojással és hozzá zöldség. Az úgy már kevesebb rost.

Ha pedig zabot eszel reggelire, edd meg a zöldséget a 2. étkezéshez. Én is így csinálom. A 2. étkezésem csirkés szendvics, azt vágom tele zölddel.

2014. márc. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tkodit ***** válasza:

IFBB pro vagy...?


Akkor mi a halálnak foglalkozol azzal, hogy vajon a zöldség lassítja-e a felszívódást?


Amikor csak lehet, ugyanúgy kajálok reggel, mint bármikor máskor. Nem hiszem, hogy hobbiszinten bármi látszólagos eredménye lenne annak a felszívódási különbségnek csirke, és tejsavó közt, egy kiadós alvás után.


Az edzés utáni állapot más tészta, de ha egy órával többet alszol, mint általában, akkor sem szoktál kukoricán térdepelni, hogy egy órával csúszott az aminosavellátásod, nem?


Az étkezés egy hihetetlenül fontos része ennek a sportnak, de a kiegészítők túlzott tukmálása szerintem egyértelműen létező jelenség, amiben pl. a bodybuilder.hu is bűnös.


Nevetségesnek tartom, hogy hobbisták ezreinek a fejébe belevésték, hogy csak a "tejsavóturmixos reggeli az anabolikus reggeli!!!"


Nem mondom, hogy sz.rj bele a kajálásba, vagy hogy ne használj kiegeket, de a kajálással kapcsolatos túlmisztifikálás hibájába én már egyszer beleestem, és elhiheted, hogy semmivel sem fejlődtem jobban, cserébe irgalmatlanul beszűkültem...

2014. márc. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!