Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen kiegészítőket ajánlanát...

Milyen kiegészítőket ajánlanátok testépítéshez?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és szeretném elkezdeni a testépítést. Szerintem átlagos testalkatú vagyok, nem hízok olyan könnyen, de nincs alapból kockás hasam; 55kg vagyok jelenleg, de alacsony is, szóval nem vagyok csontsovány.

Több kérdésem is lenne, szerintem átláthatóbb, ha beszámozom őket.

1.) Milyen kiegészítőket ajánlotok. Fehérjére (főleg edzés után használnám, de lehet hogy napközben is), szénhidrátra és multivitaminra gondolok, de ha van más is amit fontosnak tartotok akkor azt is írjatok. Nem feltétlenül a legolcsóbb termékek érdekelnek, ha valami tényleg jó akkor azért fizetnék többet. Légyszíves konkrét, nálatok bevált termékeket írjatok, annyi féle márka , meg márkán belül is annyi van, elég nehéz választani.


2.) Étkezésnél szerintetek mennyire fontos a vércsoport szerinti szétválasztás? Ezt [link] az étrendet tervezem követni, 60kg hoz van. Szerintetek nagyon bezsírosodnék ha nem számolom vissza 55kg-ra vagy azért jobb ha vissza számolom?


3.) Milyen időközönként kell növelni a mennyiségeket az étrendben, hány kg-omnként? vagy majd érzem mikor, már nem 'növök'?


4.) A már belinkelt étrendben változtatnék az időpontokon. (7:20 , 10:20, 13:20, 16:20, 19:20, 20:20, 23:20)Ilyen időbeosztással mikor kéne edzenem (15:10ig suli szóval csak utána lehet)? Azt jól látom, hogy kb. egyformán van elosztva(fehérje, szénhidrát), csak edzés után több?

Ha esetleg én állítok össze egy étrendet akkor, az úgy jó, hogyha megnézem a minta étrendet és akkor úgy állítom össze, hogy mondjuk az 1.étkezés(reggeli)30g fehérjét 58g CH-t és 13 g zsírt tartalmazzon, csak mondjuk mással váltom ki?

Esetleg valami tipp saját étrend össze állításához? Elég macerásnak, bonyolultnak tűnik így elsőre.

5.) Edzés után, 2 órán belül nekem meg kell enni kb 110 g CH-t ebből rögtön edzés után 55 g-om turmixban, de mennyi fehérje kell hozzá?



Köszi, hogy elolvastátok. Ha valami hülyeséget írtam volna, kérlek javítsatok ki.



2014. márc. 28. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Kezdésnek tejsavó fehérje és bele dextróz edzés utánra. Szedhetsz még mellé vitamint is.
2014. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55 kg vagy, gondolom tömeget növelni akarsz. Fehérjét ajánlanék tömegnövelőt semmiképpen sem. Ár-érték aránybán jobban kijössz ha csak fehérjét veszel(Scitec, Biotech és hasonló), mert szénhidrátot és zsírt könnyebb kajából megenni. Feleslegesnek tartom a napi 7 étkezést, 5 a max ha tömeget akarsz de inkább 3-4. Ennek az oka, hogy ha gyakrabban eszel, akkor sosem vagy igazán éhes és ez inkább szálkásításnál jön jól. Ezt leszámítva elsősorban a kalóriát kéne számolnod, mert csak, akkor nő a testsúlyod ha több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz. A makrótápanyagokat nem érdemes nézni ha nem vagy nagyon haladó szinten, ami legalább 4-5 év szóval még ráér :). A helyedben én nem olvasgatnám csak a shop.builder.hu-t, mert elég egyoldalúak a cikkek és nagyon nyomják azokat a kiegészítőket, amik nem sokat érnek de ugye nekik ez üzlet, úgyhogy el akarják adni. Fehérje+multivitamin+omega3, ami kell. Bármelyik nagy tápkieg. cégtől veheted, mert kb. ugyanazt árulják. Ami opcionális az kreatin, edzés előtti pörgető de ezek még ráérnek.
2014. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszi a választ, de nem értek vele egyet. Mivel még csak most tervezem elkezdeni a testépítést, nem vagyok tapasztalt. De utána olvasgattam , meg ha belegondolok akkor szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy miből jön össze a napi kalória, nagyon szélsőséges de mondjuk lehet hogy 5kg fehér kenyérből vagy x kg chipsből is össze jönne a kalória.
2014. márc. 28. 21:20
 4/10 anonim ***** válasza:

1. Vitamin

2. Tejsavó Fehérje

3. Gyors Szénhidrát (CH)

4. Izület védő

6. Kreatin,NO fokozó és egyéb dolgok


A fontossági sorrend

2014. márc. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy mindegy miből jön össze, hanem, hogy ha nincs meg a megelelő kalória mennyiség, akkor hiába ettél aznap elég fehérjét, zsírt, szénhidrátot, mert összességében nem volt elég. Ha tisztán étkezel és csak a kalóriát nézed, akkor a makrotápanyagoknak úgyis elégnek kell lennie, nem kell mérleggel járkálnod mindenhova, hogy tudd mennyit viszel be miből. Egyébként sem hiszem, hogy hízékony típus vagy szóval nem baj ha többet eszel, mint le van írva.
2014. márc. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" megelelő kalória mennyiség, akkor hiába ettél aznap elég fehérjét, zsírt, szénhidrátot, mert összességében nem volt elég."


S ha nem ezekből, akkor miből viszel be kalóriát? A makrók megadják a szükséges kalóriamennyiséget. Ha meg nem volt elég a kalória, akkor nem volt elég a makró. Amúgy azért számolunk makrót, és nem kalóriát, mert az egyszerűbb.

2014. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kösz az eddigi válaszokat:) de nagyon megköszönném ha válaszolnátok a kérdéseimre.
2014. márc. 29. 10:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyomj egy kis Anabolt majd a kúra végén egy kis Sustanon-t és garantálom, hogy nagy leszel, lehet hogy nem lesz májad, de az kit izgat XD.
2014. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, mivel nem tervezek versenyezni meg nem is vagyok profi; a suliban meg nem szeretnék 'rajoskodni' felpuffadt kisgömböcként, ezért inkább hanyagolom ezt a témát. De mint már az előző kommentemben kértem, nagyon megköszönném, ha valaki értelmesen válaszolna a kérdéseimre.
2014. márc. 30. 15:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: Csak hülyéskedtem de én a következőt ajánlom:

[link]

Ez a legjobb edzés utánra és nyugodtan mondhatom hogy MO-on a legjobb minőségű fehérje! Ebből 30g ot elég meginnod naponta (ez ugye kb 22g fehérje). Ebbe rakhatsz még gyors szénhidrátot (szőlőcukorport) de nem muszáj.

Az étrendedet csak is saját magadhoz próbáld összeállítani, tehát próbálgass étrendeket figyeld a tested közben hogy melyikre reagál pozitívan, amit mindenképpen tartalmaznia kell az: Durumtészta, Rizs, és valamilyen fehérjeforrás pl tojás, csirke, hal stb.

2014. márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!