Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi számít annak, és mi nem ....

Mi számít annak, és mi nem . Mik a szteroidok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 15 éves vagyok, nemrég kezdtem el kondizni kicsit rendszeresebben. A kérdést azért tettem fel, mert nem találtam a kérdésemre konkrét választ a neten, se itt.

A kérdés az hogy mi számít szteroidnak ? Szóval ezek az "étrend kiegészítő" porok, meg minden amit lehet ilyen Body Shopokban kapni azon belül hogy étrend kiegészítők, mik azok ? Miben segítenek ? Miért jók vagy miért nem jók ? Mert én megmondom őszintén most az oké hogy por meg összekeverem vízzel/tejjel, de ettől nem értem miért leszek izmosabb...valaki a kajára esküszik hogy az jobb, de van aki a porra. Ezért kérem a segítségeteket, hogy végre megtudjam hogy most ez mi ez ?

Én halat, csirkemellet és rizst eszek felváltva (persze minden mást is) sok zöldséget és gyümölcsöt. Én ezt olvastam. Elég jól haladok szerintem, de gondolom lehetne ennél sokkal gyorsabban is (nem célom a gyorsaság, én nem sietek sehova).

Szóval kérlek segítsetek egy kicsit ebben az ügyben.

És ha nagy hülyeséget kérdeztem, amit természetes lenne hogy tudjak, kérlek le b_sszatok le, mert kezdő vagyok.

A válaszokat előre is köszönöm !



2014. ápr. 16. 17:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Szteroidok gyógyszerek, boltokban nem kaphatók, esetleg gyógyszertárban receptre.


A táplálékkiegészítők elég sokfélék lehetnek (kreatin, l-carnitin, ásványi anyagok stb) de a fehérje az fehérje (ami a húsban is van) illetve a tömegnövelő az meg egyszerű szénhidrát (cukor) és fehérje keverék. Tulajdonképpen kaja por alakban. A kreatin is megtalálható az élelmiszerekben (főleg marhahúsban azthiszem) csak jóval kisebb mennyiségben.


Ha a kajád rendben van akkor az tök jó, de ha véletlen szilárd kajából nem bírnád bevinni a napi adagot, akkor jöhetnek szóba a táplálékkiegészítők, hogy ezt megkönnyítsék.

2014. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
A tapkieg nem koxk, ne keverd a dolgokat. Sima élelmiszerek koncentrált formában. Arra jók, hogy kiegészítsék az étrended. Vitamin legyen és edzés után tejsavóprotein + mellé gyors ch. Ennyi elég egyelőre.
2014. ápr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Még azt nem értem hogy mire jó ez hogy "Napi 100gramm" Miért nem elég csak az hogy egyek belőle...azt ha többet eszek a maradékot úgysem használja fel a szervezet :D Max leedzem és akkor volt nincs.

Mert én értem hogy ha kondizok, akkor minden nap kell lennie egy bizonyos mennyiségnek mindenből :) csak hogy ez hogy akkor 100gramm meg 150gramm mire jó, ezt nem értem.

Ezt is elmagyaráznátok ? :)

2014. ápr. 16. 17:42
 4/29 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Fuss neki még egyszer, mi a kérdés?
2014. ápr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Nemtudom hogy milyen 100 grammról beszélsz, de egy példa. Elakarsz jutni 100 km-re fekvő városba kocsival ami 10 L fogyaszt százon. De te csak 6 litert tankolsz. Eljutsz odáig?
2014. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Szóval az hogy itt a suliban nagyon nagy beszélgetések szoktak zajlani arról hogy én ma reggel pl...200gramm zabpelyhet ettem xy-tejjel, meg ezt meg azt és hogy ez most így nekem pont jó. Meg neten is írják hogy naponta xy-t be kell vinni

Szóval most akkor ezt nem értem hogy ez mire jó így kiméregetni mindent ? (lehet csak itt csinálják, lehet más okból de gondoltam fontos lehet)

2014. ápr. 16. 17:47
 8/29 anonim ***** válasza:
Kell napi 2g x testtömegkg fehérje. Egy 60 kilós embernek pl 120g. Ennek egy része mehet tapkiegbol , de mehet sima szilárd kajából is. Nem leszel izmosabb amiatt mert egy része feherjeporbol ment, csak ugye könnyebb néha legurítani egy turmixot. Edzés után amúgy jobb a gyorsan felszívódó fehérje, de nem ezen múlnak a dolgok.
2014. ápr. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

De most ezt nem értem, hogyha én nem méregetem, hanem pl csirkemellből betolok egy tányérral, vagy halból, vagy egy csomó tojást....magyarul "tömegnövelő kaját"

Akkor most az úgy is jó ? Mert nekem kicsit hülyeségnek hangzik hogy "Na akkor most kimérem hogy 500g csirkemellben mennyi a fehérje, és akkor ha nem elég akk porozok" (nem akarok senkit megbántani)

Szóval elég ez így is ? Hogy eszek amennyit jónak találok, és nem méregetek ?

2014. ápr. 16. 17:51
 10/29 anonim ***** válasza:
Elég találomra is, ha nem akarsz testépítő lenni és nincs kedved ezzel szórakozni. Egyébként ha 500 gramm csirkében nincs számodra elég fehérje akkor ehetsz 600 vagy 700 grammot is. Nem muszáj "porozni". Bár ez így elég furán hangzik, a csirkeevést se csirkézésnek hívod. Az általad mágikusnak vélt por egyszerű élelmiszer, mint a liszt, tasakos leves, nem varázsszer. Azt a célt szolgálja, hogy változatosabbá tedd a fehérjebevitelt, pl reggel, nem mindenkinek van kedve tojást meg csirkét zabálni. Edzés után is praktikusabb meginni valamit, mint egyből kajálni. Ennyi funkciója van. Önmagában nem leszel tőle izmosabb, csak megnöveled a napi tápanyagbeviteled, de ha te megbírsz enni még két tányér kaját aznap, akkor felesleges.
2014. ápr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!