Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés cukorbetegen?

Testépítés cukorbetegen?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Minden érdekelne a témával kapcsolatban.

Sokat olvastam már róla de személyes tapasztalatok érdekelnének inkább.Inzulinozom magam.

R-16e levemir 4e novorapid 70gr ch

D-6e novorapid 80gr ch

17h-6e novorapid 70gr ch

19h-16e levemir.

180cm 68kg vagyok 30 éves.

Az elmúlt egy évben sokat leadtam izomból.Pontosabban 12kg-t.

Sose voltam kövér.Inkább szálkás izomzatú.

Legfontosabb az hogy egészségmegörzés miatt járok majd kondizni.

Tápkiegek,szteroidok nem jöhetnek szóba,de természetesen érdekelne hogy a kondizás mellett mivel tudnám hatékonyabbá tenni hogy legalább az a 12kg visszajöjjön.

NAGYON KÖSZÖNÖM ELŐRE IS A SEGÍTŐ SZÁNDÉKÚ HOZZÁSZÓLÓK VÁLASZÁT.


2014. ápr. 20. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Az izomzat fejlesztése anabolikus folyamat, felnőtt embernél a normál testtömegen túli növekedés (anabolikus irányba való eltolódás) SOSEM EGÉSZSÉGES!


A fejlődéshez még több inzulinra van szükséged, több szénhidrát bevitelre, ez tökéletes ellentéte az egészségnek.


Döntsd el előbb: egészséges akarsz lenni (mondjuk meggyógyulni vagy tünetmentesíteni a cukorbetegség állapotát) vagy izmosodni, ami egy értelmetlen külső cél, de persze űzhetsz ilyen célt is.

2014. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az első jól írta, de mondjuk ő a paleós elveket követi, még a szénhidrátot is elveti.

Én testépítőként viszont kicsit mást javaslok.

Abban igaza van morrisnak, hogy cukorbetegként arra kéne törekedni, hogy a betegség szövődményeit és a tüneteket minimalizálni kéne.

Így kevesebb gyógyszer kell majd.

Az ananbolizmushoz mindig kalóriaplussz kell, ami egy cukorbetegnél plussz inzulint is jelent.

Az izmok a megnövelt szénhidrát bevitelnél kezdenek el igazán fejlődni, hiába eszel húst és kevés karbót, az egy szintentartáshoz jó, szálkás formához.

De ha izomnövelés a cél, ahhoz meg kell emelni a carbó bevitelt, de ez neked plussz inzulin, és fölösleges kockázat, mert ehhez kéne kialakítani az inzulinadagolást is.

De pár műhelytitok a testépítőberkekből.

Írtad hogy nem szeretnél szteroidot, meg hasonlókat.

Te a betegséged miatt az egyik legerősebb doppingszert szúrod magadba, minden nap, igen ez az inzulin.

elképesztően anabolikus hormon, ha keveset tudsz róla, olvasgass utána.

neked konkrétan nem tanácsolok semmit hogy mit csinálj az inzulinnal, mert még azt is büntetik, de ezt sokan vagy magában használják, vagy növekedési hormonnal és terminátor külsőt eredményez.

ha ez a téma érdekel, menj el sportorvoshoz, ő már látott ilyet, hogy cukorbeteg sportoló akar izmosodni, mit kell tenni, vagy azért keresd fel a belgyógyászt is aki kezel, hogy milyen kockázatokra számolhatsz.

2014. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!Igen tisztában vagyok azzal hogy az inzulin az egyik legerősebb szteroid.Természetesen azt is tudom hogy a növekedéshez több kalória több inzulin is kell.De nagyon fontos lenne hogy elkezdjek sportolni.Az egészségem az első természetesen.Akkor szeretnék még egy kérdést feltenni.

Ha az eddigi inzulin ch mellett kondizok milyen eredményekre számíthatok?Mondjuk annyit egészen biztosan elérek hogy a ch anyagcserém javul valamennyire.Mondjuk már ezért megéri nekem belevágni...

2014. ápr. 20. 11:26
 4/4 anonim ***** válasza:
A javuláshoz jobb étrendbe kell belevágni és az egészségedet fejlesztő gyakorlatokat kell végezni. Bicepszezés és guggolás szép dolog, de nem leszel előrébb velük. : /
2014. ápr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!