Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hasizom, combizom. Hogy is...

Hasizom, combizom. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Támla nélküli széken ülve hátul megkapaszkodva a föld fölé nyújtott lábamat behúzom, majd visszanyújtom. Ez ugye egy hasizom erősítő gyakorlat. Érzésem szerint a hasizmom több, vagy nehezebb gyakorlatot is bírna. Viszont a combfeszítő izmom nagyon elfárad. De az vajon mitől?

Persze tudom, hogy a combizmom is dolgozik akkor, amikor kinyújtom a lábam, de nem teszem le. Csak valahogyan nem stimmelnek az arányok. A combfeszítő izom nagyon erős, hiszen az tartja a teljes testet. Állásnál, járásnál, guggolásnál is szükség van rá. Ezekhez képest is ennyire nehéz lenne a lábat előrenyújtani, és megtartani? Nincs az én lábam ólomból.

A kérdés egyik lényege az, hogy csak az én combom gyenge ennyire, vagy ez tényleg ilyen nehéz gyakorlat, akár önmagában, akár valamihez viszonyítva?

A kérdés másik lényege meg az, hogy tényleg meg tudja-e akadályozni a combizom viszonylagos vagy tényleges gyengesége azt, hogy normálisan erősítsem a hasizmomat? Tudom, hogy rengeteg hasizomerőstő gyakorlat van, de ezek közül legjobbak a lábemelések.



2014. ápr. 28. 11:41
 1/6 tkodit ***** válasza:
100%

A statikus gyakorlatokhoz (tehát az ilyesféle tartásokhoz) hozzá is kell szoknia az izmoknak, egész más jellegű terhelés, mint pl. a guggolás. Lehet erre is edzeni, pl. comb esetén terpeszben hajlított lábbal tartani magad fél-egy percig.


[link]

Valahogy így, csak kevésbé rettenetes pozícióban. :) (utólag is elnézést, hogy a kiskegyedtől linkeltem... :D )


Ha a lábemelésnél te a combodat érzed jobban, az nem feltétlenül jelenti, hogy túl gyenge a lábad, hanem inkább helytelenül végzed a gyakorlatot, és nem tanultad meg hasból kontrollálni, és mozgatni a lábad. (ideg-izom kapcsolat!)


Persze ettől függetlenül lehet gyenge a lábad, de a végrehajtási módot változtasd. :)

2014. ápr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


A kérdés innentől kezdve az, hogy mit érdemes változtatni a gyakorlaton.


Eddig egy térdemig érő támla nélküli széken ültem. Hátul kapaszkodva nyújtottam a föld fölé a lábaimat. Onnan húztam be a hasamhoz a lábaimat egymáshoz zárva, majd visszanyújtottam a föld fölé. Nem tettem le, de nagyon közel engedtem a földhöz.

Mire a hasamban bármit is érezni kezdtem, addigra a combjaim már teljesen kész voltak.

Ehhez képest mit változtassak?

2014. ápr. 28. 13:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasprés, felülés. Ezt a levegőülés vagy lábemelés, vagy tudom is én micsodát pedig hanyagold.
2014. ápr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A hasprés népszerű gyakorlat, de messze nem a leghatékonyabb.


A lábemelés meg azért lenne jobb a felülésnél, mert abban vannak fokozatok. Az első az, amit én csinálok. Földön fekve már nehezebb, nyújtott lábat emelni még nehezebb, és így tovább. Felülésnél nincsenek fokozatok.

2014. ápr. 28. 21:30
 5/6 tkodit ***** válasza:
A felülés felejtős, a lábemelés, és a hasprés, és ezek különböző válfajai viszont jók.
2014. ápr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miért lenne a felülés teljesen felejtős?
2014. ápr. 28. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!