Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most kezdem a kondizast,...

Most kezdem a kondizast, milyen feherjet vagy tomegnovelot es multivitamint vegyek?

Figyelt kérdés

Udv.

Eloszor is 175cm magas vagyok, es 78 kg, eleg keves rajtam a zsir es olyan tipus vagyok akinel mar 2-3 honap utan is hamar latszanak az eredmenyek.

El szeretnek ismet kezdeni kondizni. Masfel eve jartam kb 3 honapot, de erettsegi/tanulas miatt abbahagytam. Akkor is erdeklodtem, aztan egy ismerosom javaslatara vasaroltam egy 4kg-os tomegnovelot aminek olyan volt az osszetetele, hogy 45g-ban volt kb 10g feherje, a tobbi szenhidrat es vitaminok stb.

Most ismet szeretnek venni valamit, mert nem tudok mindent bevinni szaraz kajabol es nem tudom, hogy akkor most ilyen kell amiben tobb a szenhidrat, vagy valami olyan, amiben mondjuk 50g-bol 40 az feherje es csak 10 szenhidrat? Tul sok penzem nincs ra sajnos max 10 ezret tudnek kolteni egy olyanra ami masfel honapra eleg lenne, mert juliustol mar nem leszek Pesten.

Emelett erdekelne multivitamin is, ami kondizas melett a vizsgaidoszakhoz is segitene, nem kell tul brutal amiben ajanlott mennyiseg 5-6 szorosai vannak, mert azoktol tartok egy kicsit.

Szoval varok linkeket, konkret termekeket, valamint edzestervek is johetnek es hasznos oldalak, leirasok, pl a napi zsir mennyiseggel nem vagyok tisztaban.

Elore is koszonom.



2014. máj. 4. 00:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Es arra is kivancsi lennek, hogy mi a kulonbseg a sok tipusu feherje kozott, melyiket, mikor kinek kell venni?
2014. máj. 4. 00:45
 2/5 anonim ***** válasza:
multivitamin scitec mega daily one plus. nem kell tartani tőle.hát vehetsz külön fehérjét és szénhidrátot az tudod keverni esetleg hogy tömegeléskor ennyi annyi meg szálkásitáskor de lehet neked erre nincs szükséged szóval lehet egy tömegnövelő jobb választás egy adagban azért nem árt egy 20g fehérje meg 40ch
2014. máj. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
tejsavó való edzés utánra mert gyors felszivodású és jó az aminoprofilja. akkor van casein, tojás fehérje lasabb felszivodásuak. van marha protein hát elvileg nem valami jók. akkor még van szója protein lassú felszivodású azaz előnye hogy olcsó meg ha allergiás vagy érzékeny a többire akkor ez marad.
2014. máj. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb a multivitamin. Ez után jöhet edzés után vagy egy tömegnövelő vagy veszel külön proteint és ahhoz teszel gyors szénhidrátot (dextróz, malto, carboX, carb-F, stb) De ezeket a gyors szénhidrátokat CSAK edzés után ajánlott hozzátenni a proteinhez. Napközben inkább összetett ch kell.

Attól hogy tápkieget használ valaki nem lesz izmosabb. Ezt kellene már megérteni. A tápkieg is ugyanúgy kaja, a tápanyagbevitel könnyebb módja. A szervezetnek mindegy, hogy te most full szilárd kajából vitted be a napi mennyiséget vagy egy részét tápkiegből. A lényeg, hogy meglegyen a napi mennyiség. Remélem ez érthető.

Ha tömegnövelőt akarsz venni, akkor és nem költenék olyanra amiben egy raklap cukor van, hanem érdemes azokat venni, amiben minimum 30% a fehérje, pl MHN gainer, jumbo prof,, volumass 35, brutal gainer, stb.

De jobb ha külön veszel proteint és ahhoz teszel ch-t. Így reggel pl gyors ch nélkül tudod enni a proteint pl zabpehellyel.


Ja írtad, hogy az étrend sem világos neked:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Zsírból napi 1g x ttkg legyen, ennek fele legyen telítetlen zsír.


Írhatnék még oldalakt, de inkább olvasd el a sárga kapszula című könyvet, keress rá. Az alapokat jól leírja, utána kérdezz, ha valami nem tiszta.

2014. máj. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Belinkelem, amit írtam, nyilván nem profi írás, csak amit ide is írnék: [link]


Vizsgaidőszakban használatos 'agyserkentők' pl.: gingko biloba, ginseng.

2014. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!