Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kéne változtatnom az...

Hogyan kéne változtatnom az alábbi edzéstervemen/diétámon? Nem azt az eredményt hozta, amit vártam.

Figyelt kérdés
Szóval alapból alacsony vagyok, és elég erős a csontozatom... Nem vagyok elhízva legalábbis a testtömegindex szerint, de elég vaskos vagyok. Kitaláltam, hogy legalább heti 5x elmegyek biciklizni 10 km-t, ezt tartottam is majdnem egy éven át (2500 km-nél tartok), ezután mindig nyújtottam, és legalább heti 3x csináltam felüléseket. Egészségesen étkeztem, a nasit szinte teljesen kiszorítottam az étrendemből, és 6 után csak nagyon ritkán ettem. Az eredmény, hogy 2 kilóval több vagyok, a combom és a vádlim tiszta izom, egy bikát is fel tudnék rúgni, és a hasam is tök kemény a 3 centi vastag háj alatt. Megkockáztatom, hogy rosszabbul nézek ki, mint tavaly ilyenkor. Az egészségemnek nagyon jót tett, szinte soha nem vagyok beteg, fáradékony, sápadt, stb. (ami ezelőtt azért jellemző volt), de idén se merek majd fürdőruházni a strandon. :( Mit csináltam rosszul? Vagy ez genetika, és nem tudok mit tenni?
2014. máj. 21. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem volt jó az étrended. Nem elég nem nasizni, kiszámolt étrend kell:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


ha nincsenek erősítő edzéseid, akkor a fehérje is lehet alacsonyabb, kb 2g x ttkg.

2014. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Váó, köszi, eddig tényleg nem számolgattam. De az nem teljesen világos, hogy hogyan tudnám megmérni a kaját, amit eszek, hogy az hány gramm fehérjét ill. szénhidrátot tartalmaz.
2014. máj. 21. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Tápanyagtáblázatokban. Van egy pár a neten, keress rá.:)
2014. máj. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2014. máj. 21. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:
szívesen.
2014. máj. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Grammpontos mérleg sem árt (2-3 ezer forintért lehet venni) és a kaloriabazis.hu se rossz oldal. Nem kell teljesen megbízni benne, de kiindulópontnak nem rossz.
2014. máj. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!