Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés előtti kajának jó?...

Edzés előtti kajának jó? Nagyon lassan szívódik fel? Emiatt nem fog annyit érni a fehérje turmix gyors felszívódása?

Figyelt kérdés

Ezt eszem reggelire, edzés előtt másfél órával:

80g zabpehely, fél-1 adag fehérje, 1 tojás (sütve), 100-150g brokkoli, 10g lenolaj, halolaj kapszula, multivitamin, fél liter víz.


2014. máj. 22. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó ez, miért ne lenne jó?
2014. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jó így. Amennyi fehérje gyorsan kell, annyi felszívódik, majd folyamatosan a többi is.
2014. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Edzés után kell a gyors fehérje , nem előtte.
2014. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Edzés után is megy fehérje ch-val, csak azért tettem fel a kérdést, hogy így jó lesz-e, mert én úgy tudom, hogy mozgás közben az emésztés lelassul. És a zöldség és a zsírok miatt kicsit bizonytalan lettem abban, hogy az edzés utáni turmix gyors felszívódása megmarad-e így?


Ami még eszembe jutott: edzés előtt kb. hány gramm fehérje elfogyasztása célszerű? Én most perpill 12-25 között eszek.

2014. máj. 22. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Túl aggódod kicsit. Amennyi kell az simán fel fog szívódni, de az sem gond, ha kicsit később. Nem sok kaja fog benned maradni edzés után hidd el.

Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss.

2014. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, azzal tisztában vagyok, hogy utána mennyi kell (konkrétan úgy szoktam, hogy edzés után 0,5 után 50 perccel még 0,5 fehérje megy, így 1 órán belül megvan az 1 ttkg).


De előtte ti mennyi kell?


Habár már mindegy, felosztva így jön ki:

1: 16

2: 35

3: 35

4: 16

5: 16

6: 16


Így oké nem? Vagy nem kevés a vacsora(6), ha nem kazeint meg túrót eszek, hanem húst zöldséggel?


Túlaggódom, de a legjobbat szeretném kihozni a dolgokból :)

2014. máj. 22. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Edzés előtt volt a kérdés, szerintem félreolvastad sandorzsolt :)


Edzés előtt annyi, mint egy sima nap közbeni étkezésedben, a lényeg, hogy kb egyenlően oszd el a 2g*ttkg-ot.

2014. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor félreolvastam, mert ilyen nincs, hogy edzés előtt mennyi kell. A napi bevitel legyen 2g x ttkg. Az edzés utáni írtam. A többi meg kb mindegy hogy van elosztva, kb egyenletes legyen.
2014. máj. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm, mentek a zöldek :)
2014. máj. 22. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!