Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó ha ilyet csinálok hogy...

Jó ha ilyet csinálok hogy erősebb legyek, illetve ne legyek ilyen béna tesiből?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy szeptembertől középiskolás leszek és most tesiből nagyon béna vagyok. Amikor még ötödikes voltam akkor tesiből viszonylag jól teljesítettem, de most már nyolcadikos ként nagyon béna vagyok. Szinte nem tudok semmit se megcsinálni amit ötödikbe megcsináltam. De az a baj hogy tesin nem is csinálunk semmit se. A fiúk egész órán fociznak a lányok meg ülnek a padon, néha-néha csinálunk felméréseket amik katasztrófálisak. Nem szeretnék ilyen béna lenni majd a következő suliba. 165cm és 48 kg vagyok. Kitaláltam hogy itthon nekiállok edzeni. Hétfő óta csinálom folyamatosan. (hétfőn egymás után még csak 8-at tudtam megcsinálni, de ma már 70-et megcsináltam megállás nélkül) Csinálok felüléseket, súlyzót emelgetek, és ugrókötelezek. Szerintetek ez jó? Vagy esetleg még csináljak másokat is? 14/L

2014. máj. 23. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
A 8-70 azért sikerült (nem mondtad milyen gyakorlat) ilyen gyorsan, mert benned volt, csak az izmaid visszaszoktak. Ne várj ilyen mértékű fejlődést később. Felűlések tönkreteszik az alsó gerincedet. Inkább feküdj le a hátadra és a lábaidat emelgesd. Ugrókötél maradhat. Sulyzás is ha helyesen csinálod. Később persze rá kell keményítened. Sok cikk van a neten.
2014. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olvass a sportról, edzésmódszerekről, táplálkozásról, mert ha magadtól random módon eszkábálsz össze dolgokat, abból semmi jó nem fog kisülni. Így működik minden más is. Mielőtt elkezdenéd, meg kell tanulnod, hogy kell.
2014. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz jó mivel nincs alaptudasod és csak összeraktal par dolgot amit ismersz. A felülés vacak,14 évesen nem kéne súlyzózni stb..


Írd be a googleba hogy "Alapismeretek" és a builder.hu cikkét olvasd el.

2014. máj. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Valószínű hogy a felülés vacak. Hisz lehet súlyzóval is hasra gyúrni nem? Mekkora egy buta f sz vagy ember.
2014. máj. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

te vagy a buta... a felülés vacak mert nehéz szabályosan csinálni, és egy kezdő edzetlen ember nem is fogja szabályosan csinálni, így kimondottan káros a gerincedre...

sőt egy 14 éves fejlődés közben cseszheti szét a gerincét, amivel egy életre elcseszheti...

helyette van lábemelés, hasprés, miegymás, ami sokkal kevésbé káros, égis edzi a hasfalat...


de jó, hogy beleugatsz a nagyok dolgába...

2014. máj. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ajánlom a fegyencedzés című könyvet, de nem kell vakon követni, illetve a korod miatt, ajánlom figyelmedbe ezt a kis kölköt, és a blogját, számomra nagyon motiváló, bár az én szememben csak egy kis taknyos:

https://www.youtube.com/watch?v=5kPfb-cZfhQ

2014. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te kisköcsög ne ugass ha fogalmad sincs a dolgokról..
2014. máj. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
Még mindig a súlyzón volt a hangsúly ti aberráltak. Valószínű hogy nem értek hozzá. :/ Végül is mit keresek ebben a kategóriában és dilettánsként keresem a bajt. Ti ostoba parasztok gondolkodjatok már.
2014. máj. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ez esetben tanulj meg fogalmazni barátom... valamint fogd vissza a gyerekes szókincsedet...
2014. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Carter nagy arc :) egy kis hájzsák volt, most meg az egyik legismertebb magyar street workoutos. De nekem akkor is Valkovszki Attila a nyerő :)


Folyamatosan ne csináld a gyakorlatokat. Főleg ne ugyan azokat.

Hétfő: fekvőtámasz (rendes fekvő,gyémánt,széles,pókember,tapsolós)

Kedd: lábemelés (rúdon,földön, ablaktörlő) hasprés

Szerda: guggolás

Csütörtök:húzódzkodás,tolódzkodás(rendes huzi, világkör, muscle up)

Ésígytovább.


Ebből lefogadom, hogy a guggoláson és a fekvőn kívül semmit nem tudsz. De nem baj. Töltsd le a fegyencedzést. Az első két lépéssel nem kell heteket töltened. Én 2 edzés nap alatt letudtam őket.

Mint említették, töltsd le a Fegyencedzés c. könyvet. Emellett ajánlatos a Meztelen harcos c. könyv is, mert leírja a GTG használatát.

2014. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!