Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítani szeretnék otthon....

Szálkásítani szeretnék otthon. Hogy tegyem?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok magasságom 172 cm körül van tömegem 67-68 kg. Szálkásítani szeretnék otthon, mert most itt az egész nyár rá. Van két egykezes súlyzóm 4 kg-mal szoktam 20x bicepszre, elülső és középső vállra aztán pedig 5 fekvőtámaszt és ezeket négyszer. Étrendre ügyelek amennyire tudok, futni is kitudok menni a töltésre. A kérdésem hogy miből mennyit?
2014. jún. 14. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki otthon szálkásít. Legalábbis a szálkásítás alapját otthon készíti elő. A konyhában.


4 kiló az semmi. Ajtótámaszra, meg macskát dobálni jó vele.


Végezd otthon a fegyencedzést, de előtte olvasd el az alapismereteket, és a sárga kapszula könyvet, mert nem vagy képben. Kezdjük is példának okáért azzal, hogy nem a magas ismétléstől (20 sorozat bicepszre) leszel te szálkás, vagy hogy nem csak vállra és bicre kéne edzeni!

2014. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2014. jún. 14. 21:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Szálkásításnál 3g/tskg fehérje és kb 2g/tskg szénhidrát kell. Rendes súlyzós edzés lenne a leghatékonyabb. Amiket csinálsz csak átmozgatásnak jó, annak is részleges. Vagy saját testsúlyos edzés, ha nincs lehetőség súlyzózni.
2014. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Egyébként 68 kilósan hová szálkásítasz? Még izomtömeged sincs és nem is lesz 4 kilós barbisúllyal! Ja, kb ajtót kitámasztani elég, de még lányoknak is vicckategória az a súlyzó.

2014. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 *Glissade* ***** válasza:

A helyszín stimmel;)

Már csak egy szálkásító étrend kell neked.


Az edzéssel mi a célod?

2014. jún. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyen testadatokkal nem értem, hova szálkásítanál. Izmod van már? Vagy ennyire soknak találod magadon a zsírt?
2014. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 *Glissade* ***** válasza:

Hopsz most látom 67kg vagy?;)

Én is lányként, a testzsírszázalékom meg nincs több 16-20%- nál.

Szóval lehet butaság szálkásítanod.

2014. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 *Glissade* ***** válasza:

A mérlegem szerint pontosan 16%;)

(remélem tényleg ennyi és nem félre számol)


Bocs az offért! Tehát neked tömegelned kéne.

2014. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen először inkább tömegnövelést csinálok, és igen soknak találom
2014. jún. 14. 21:53
 10/10 A kérdező kommentje:
de köszönöm a válaszokat
2014. jún. 14. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!