Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéstervet ajánlanátok...

Milyen edzéstervet ajánlanátok? Tanács étkezéshez?

Figyelt kérdés

Szóval, otthon hogy edzhetnék a leghatékonyabban? Egy súlyzóm van mindössze, azon kívűl semmi más sajnos, kondibérletre csak ősszel lesz pénzem, de én már most el akarom kezdeni.

Azt terveztem el hogy egyenlőre guggolások, fekvők és ugye súlyzózás. Ezt úgy gondoltam hogy első napon ezekből mind csinálnék, másosik nap pedig pluszba futnék és így váltakozva, egyik nap gyúrás, másik nap futás.

Kajából sajnos nem tudnám teljesen tartani a menetrendet, az még megoldható hogy minden nap reggelire és vacsira ugye barna kenyér, ebédre esetleg rizs, de a csirkemell nem biztos. Edzés után mivel vigyek be szénhidrátot? Futás után is kell szénhidrát?

Súlyzóval hány fajta, milyen gyakorlatokat végezzek?



2014. jún. 13. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell kb 2 hónapig, utána válthatsz osztottra. Mehet mellé a kocogás is heti pár alkalommal, de ha izomtömeg növelés a cél, akkor nem tanácsos sokat szaladgálni, mert nem leszel kalória pluszban. Ugyanis kalória plusz kell izmosodáshoz.

Erősítő edzés: szóval ahogy írtam, teljes testes edzés legyen. Minden alkalommal minden izomcsoportra legyen 1-1 alapgyakorlat, gyakorlatonként 3-4 sorozattal, sorozatonként 10-12 ismétléssel, akkora súllyal, amivel ezek a gyakorlatok épen mennek szabályosan. Értelemszerűen nem minden gyakorlatnál ugyanaz a súly lesz, sőt minden gyakorlatnál más lesz, mivel nem mindegy, hogy guggolsz vagy bicepszezel. Nem ugyanakkora súllyal megy guggolásba 10 ismétlés, mint pl egykezes bicepsznél. Ez így eddig remélem érthető.

Pl így nézhet ki egy teljes testes edzés: fekvenyomás (vagy fekvőtámasz), guggolás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás kétkezes súllyal vagy egykezesekkel vállból nyomás, bicepsz állva rúddal vagy egykezessel beforgatós bicepsz, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás vagy egykezessel ülve tarkóhoz engedés, egylábas vádli állva, hasprés (vagy függeszkedve lábemelés).

Kb ilyen legyen az edzés. gyakorlatonként 3-4 sorozattal.

Hasnál és vádlinál mehet több ismétlés, amennyi megy egy sorozatban.


Fontos, hogy meglegyen a napi 2g x ttkg fehérje. Zsírból 1g x ttkg és szénhidrátból (ch) annyi, hogy kalória pluszban legyél. Kb heti 0,3-0,5 kg tömegnövekedés legyen. Ha kevesebb a heti növekedés, akkor több kaja kell, ha pedig több, mint heti fél kg, akkor csökkented a ch-t, mert túl sok zsír is jöhet.

Eddig ennyi, kérdezz, ha valami nem tiszta.

2014. jún. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!