Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szabad súlyzók vagy gépek?...

Szabad súlyzók vagy gépek? Melyiket részesítitek előnyben? És miért?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes a szabad súlyoknak adni magasabb prioritást. A gépek kiegészítésnek jók szerintem.
2014. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szabad súly,csiga.

Gépet csak nagyon ritkán.

2014. jún. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tkodit ***** válasza:
A gépeken a mozgástartomány beszabályozott, ergo a stabilizálást nem neked kell végezni. Ezért jobban lehet izolálni az adott izmot, de a nagy erősödést nem ettől, hanem a nagy súlyos alapgyakorlatoktól kell várni, ahol minél több izom dolgozik. Szerintem a mindennapi életre vetítve is ezek a hasznosabbak.
2014. jún. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szabd súlyok, saját testsúly, kettlebell stb.-t a gépek elé helyezem. Szerintem egy egészséges embernek felesleges őket használni. Akinek van valami egészségügyi problémája, annak ajánlom, de amúgy a nagy súlyos alapgyakorlatok tényleg mindent überelnek.
2014. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én évekig csak szabad súlyokat használtam itthon és jól megalapozták a tömegemet. Erre esküszöm, de nem árt kiegészíteni csigás-gépes gyakorlatokkal is. De az alap a szabad súly!
2014. jún. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!