Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Insanity: fájdalom a térdeimbe...

Insanity: fájdalom a térdeimben és a bokámban (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most járok a Recovery héten az Insanity nevű edzésprogramban, és nagyon szeretem, eredményes is :) De sajnos azt vettem észre, hogy a térdeim elkezdtek fájni. Nem elviselhetetlen, de érzem, hogy nem 100%. Ugyanez igaz a jobb bokámra, ugyanis sikerült olyan hülyén lépnem az egyik edzés közben még 1-2 hete, hogy a bokám szépen ívesen oldalra "bicsaklott" (úgy tessék ezt elképzelni, mint amikor a buliból kijövő, józannak már nem mondható hölgyek a magassarkújukban nem tudnak már normálisan menni és majdnem elesnek). Ezek a fájdalmak tegnap jöttek ki igazán, amikor elmentem futni (kb 15 percet és 3km-ert futottam).

Szeretném folytatni az Insanityt, egészen idáig a második hónapot vártam tűkön ülve, de félek, hogy nem fogom tudni megcsinálni a térd- és bokafájdalom miatt, mert még ha most nem is olyan erősen fáj, mi lesz, ha később pont edzés közben fog bedurvulni az érzés?

Mit kellene tennem? Porcerősítő használna ilyen helyzetben? (Egy ideje befáslizom a térdeimet és úgy edzek, de nem hiszem, hogy ez sok bajt megelőzne.)



2014. jún. 18. 21:23
 1/1 anonim ***** válasza:

a boka kibicsaklást megelőzheted ha az edzéshez illő cipőben végzed az edzést.

hirtelen irányváltású edzésekhez vékonyabb talpú cipőt használj,ha lehet magas szárút pl adidas box hog.

az ízületi fájdalom meg azért lehet,mert kevés volt az átmenet valószínűleg,vagyis sok neked egyenlőre ez a terhelés.

kezd el a fegyencedzés guggolás és vádli programját az meggyógyíthatja a térded.

a fáslival kikönnyíted az ízületi munkát,így nem tud erősödni az ízület ezért rossz ötlet.

alapból ha valami fáj,akkor nem eltompítani kell és tovább edzeni,hanem kideríteni a hiba okát és megjavítani.

ízületvédő az mehet pl scitec arthroxon elég gyorsan 2 hét alatt hat.

2014. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!