Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi omega 3 kell naponta?

Mennyi omega 3 kell naponta?

Figyelt kérdés
78-9 kg vagyok 177 cm . naponta elég 1 evőkanál vagy teáskanal lenmagolaj?

2014. jún. 26. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A lenagolaj jó cucc, de omega3 pótlásra nem ideális.

Egészségügyi tanácsadó emberkék, meg Montez is azt szokták írni, hogy 300 mg EPA és DHA zsírsav legyen meg, ezt általában az omega3 készítmények dobozán írják. Ha nem tápkiegből oldod meg, akkor egyél halat.

2014. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mindennap vacsorára azt tolok, mert könnyeb mitn a csirke. de félek abba a 120-150 gr tengeri halba nincs meg a szükséges ami este megy.lennmagolaj egyáltalan nem jó omega 3 potlásra?:/ csak azt irjak az üvegen hogy sok van benne elvileg.
2014. jún. 26. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Fene tudja, nem tudok biztosat mondani. Én úgy tudom, hogy a lenmagolajnak csak egy kis része hasznosul omega3-ként. De ha minden nap esze halat, akkor nem muszáj pluszba omega3 kieget venned. Persze jól jön, ha nagyon biztosra akarsz menni, de ha eszel halat és lenolajat, akkor jó úton vagy.
2014. jún. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lenmagolajban az ALA (alfa linolénsav adja az omega3 zsírsavakat. De nekünk az a célunk, hogy minél több EPA és DHA omega3 zsírsav legyen. Ez viszont csak a tengeri állatok zsírjaiban van meg. Ezért kell halolaj is, nem elég a lenmagolaj.
2014. jún. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!