Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az úszás jo zsirégetéshez?

Az úszás jo zsirégetéshez?

Figyelt kérdés

Megfelelö diétával napi 2x 40perc uszás!


Elöre is köszönöm a válaszokat!

:)


2014. jún. 29. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Tudomásom szerint nem jó vagy alig, a zsír égetéséhez hőre is szükség van többek között. A husszútávúszók sem úgy néznek ki mint a hosszútávfutók nem véletlenül.
2014. jún. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogyis, teljesen jó.


Ez is aerob mozgás, tökéletesen megfelel a célnak. A zsírégetés folyamata pedig nem a hőtől függ. Negatív kalóriegyensúly, táplálkozás illetve megfelelő intenzitású edzés együttes hatására (tulajdonképpen önmagában az első hatására is), hormonális szabályozás révén indul be.

2014. jún. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Drake amit az előbb mondtál az mind igaz, de én sem beszélek mellé szerinted Kai Greene hülye laikus amikor a thermogenesisről beszél vagy Bunny?
2014. jún. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bunnynak ehhez semmi köze, tök fölösleges ilyenkor egyből felhozni, nem tőle vettem a tudásomat. Most vizsgáztam humán élettanból és biokémiából, amiben volt sportélettan és sportbiokémia is. Az úszás, mint aerob edzés, szálkásító diéta mellett ugyanúgy alkalmas lehet zsírégetésre.


Érdekelne Kai Greene cikke, de akkor sem értem, hogy függene össze a kettő, mivel azt, hogy mit fogunk a testünkből felhasználni, tudomásom szerint nem ez dönti el. Tehát az, hogy mikor kezdünk a zsírhoz hozzányúlni, az a fent említett dolgoktól függ. Az meg már mindegy, hogy a termogenezishez vagy a terminális oxidációhoz honnan származott a hajtóanyag, mire odakerül, a sorsa úgyis ugyanaz lesz mind a 3 forrásnak az egyiknél, majd másik folyamat, de ugyanaz a 3 forrásnak a másiknál. A kettő folyamatra elfogyasztott anyag mennyisége pedig összeadódik. Márpedig ez el fog fogyni, amennyiben kalóriamínusz és/vagy hőigény van.

A vízben való úszás pedig jóval több hőt von el, akkor már nem arra kell a több energia? Mert tudomásom szerint környezeti hőoptimum közelében kisebb az alapanyagcsere, mint hűvösebb környezetben. Mindenesetre ennek az én tudásom szerint komoly sportélettani jelentősége nincs, ezért is nem játszadozik senki komolyabban a külső hőmérséklettel, mert nem annyira számottevő a hatás, sőt, a kényelmetlenségi tényezői sokkal előbb rontanak az edzés minőségén.


De mindegy, érdekelne Kai Greene cikke is. Gondolom arról lenne szó, hogy egy optimális, magasabb hőmérsékleten alkalmasabb, ideálisabb környezet adódik a zsírégetés folyamatának lejátszódásához.

2014. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!