Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Konditerem gerincfájással?...

Konditerem gerincfájással? (többi lent)

Figyelt kérdés
5 éve járok konditerembe, és ez idő alatt kikezdte elég szépen a gerincemet, és olyan szinten már, hogy lábba sugárzó fájdalmam van. (igen tudom ez igen gerincsérv gyanus) több hete ágyban fekszem, és olvastam hogy nem feltétlenül kell abbahagyni a sportot sőt még ront a helyzeten, csak máshogy kell edzeni... a kérdésem az lenne hogy miben változtassam az edzésemet? és ha valakinek van akkor tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.

2014. júl. 8. 14:08
 1/2 anonim válasza:
erről lehet, hogy inkább a teremedzőt kéne megkérdezned..
2014. júl. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a gerincet hosszirányban préselő gyakorlatokat kell teljesen kivenned és kiváltanod mással.

de a lényeg a törzs megerősítése,hogy levegye a terhek egy részét a gerincoszlopról.

és a gerinc nyújtása gerinctornával,hogy távolodjanak egymástól az összenyomott csigolyák és a porkorongra kifejtett nyomás is enyhüljön.

amiket ki kell venni a teljesség igénye nélkül-

ülve-állva nyomás-helyette kézenállásban fekvő.

döntött törzsű evezés-helyette melltámaszos evezés

guggolás-helyette egylábas guggolás,kettlebelles guggolások

álló vádli gép-egylábas vádli könyvön állva.

a másik amire figyelni érdemes,hogy kivedd az edzésből az aszimmetrikus gyakorlatokat.

egyszerre terheld a felsőtested két oldalát.

az edzést a törzs bemelegítésével kezd,és azzal is zárd,gerincnyújtással,hogy távolodjanak a csigolyák.

a testsúlyt is érdemes naturál határ alatt tartani,ezzel is csökkentve a gerincoszlopra háruló hosszirányú nyomást napközben.

a törzs megerősítés érdekében a gerinctorna mellett idővel beteheted az edzésbe a kettlebell edzést.

az ugrálós,rázós sportok sem játszanak.

2014. júl. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!