Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha heti 2-3x edzünk egy...

Ha heti 2-3x edzünk egy izmot, akkor mennyivel lesz gyorsabb a fejlődés mintha csak heti 1x edzenénk?

Figyelt kérdés
Izomméretben és erőben érdekel. Úgy olvastam, hogy heti 3x edzve a legjobb a fehérje szintézis és ezzel lehet a legjobban fejlődni. De mégis mennyivel jobb, mint a heti 1 edzés/ izom csoport?
2014. júl. 15. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Erőedzésnél alapból sűrűbb edzések szoktak lenni (heti 2-3), testépítési szempontból van akinek a heti 1 válik be, van akinek a sűrűbb. Lehet hogy általában véve működik amit a cikkben írtak, de ezt se lehet mindenkire ráhúzni. A sűrűbb edzésnél az intenzitás eleve lényegesen kisebb kell legyen.
2014. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lesz gyorsabb, de ez egyénfüggő is. Nem mindegy, hogy a heti többszöri edzésnél mennyi sorozat megy. Ha túl sok, akkor nem tudsz pár nap alatt regenerálódni, csúnya túledzés lesz elég hamar. De ez mint mondtam egyénfüggő, mindenki más ütemben regenerálódik. Függ a kajától, pihenési időtől, éjszakai alvás minőségétől is.

Nekem az egy izomcsoportra heti egyszeri edzés jött be, de akkor keményen 3-5 gyakorlattal szétcsapva az izmot.

2014. júl. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül lesz gyorsabb. Heti három mellezésből? Köszönöm, nem :) Nem regenerálódna az izom a következő edzésig. Persze nem mindegy, mennyire csapatod szét magad.

Nekem a heti egy jön be. Utána meg egy-két nap izomláz.

Megnézném az edzéstervedet a heti háromra :)

2014. júl. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!