Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az egész anabolikus ablak...

Az egész anabolikus ablak hülyeség? Nem kell egyből edzés után tejsavó gyors ch-val?

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 13:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
34%
valoszinuleg igen. Eleg sok cikk szol errol.
2014. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Eheted de a fejlodesed semmiben sem fogja befolyásolni. Hogy most innen jon vagy rendes kajábol. Talán rendes kajából jobb is.

Olyankor fontos amikor valaki 1 nap tobbszor edzz.

Én még olyankor latom ertelmét amikor valaki tomegelni szeretne es edzés után nincs étvágya. Ilyenkor ledonteni egy turmixot segithet kaloriapluszba kerulni. De ez sem amiatt segit mert olyan anabolikus hatása van.

2014. júl. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
marcii: tehát a testépítők összetett ch mániája(Te szavaiddal), hogy egyszerű cukrokat nem fogyasztunk, az edzés utáni ablak létezésének fiktivitásában (magyarul, hogy nem létezik) megbukik? Nem értem a gondolatmenetedet. Tudom, szerinted eszegethetnénk dextrózt is egész álló nap, amíg kalóriamínuszban lennénk, nem híznánk el. No de a testépítők 90%-ban azt vallják, hogy a cukor egészségtelen, de kivételt képez az edzés utáni időszak, amikor a glikogénraktárak éhesek a tápanyagokra. Tehát ha az egész anabolikus kapu humbug, amolyan "érdekelmélet", akkor annak komoly élettani következményei lehetnek.
2014. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem kamu, csak az a baj hogy túl gyúrosan van megfogalmazva, ezért mindenki arra asszociál hogy ilyenkor vmi szuperturmix ot kell bejuttatni azon a bizanyos kapun ( ami igazábol egy időrés) különben becsukódik és megy zsírba minden ezért vegyél szuperturmixot szuper fehérjével meg ilyen-olyan creatin-vitargo szupermátrixal mert az rögtön megy bicepszbe és 3x akkor lesz. Ebből a megközelítésből hülyeség. Gyakorlatban ez úgy néz ki hogy sporttevékenység után ( ez állóképességi sportoknál hatványozottan igaz ahol nem aerobba mozogsz persze), és főleg izommunka után aminek hatására az izomzat glikogénraktárai kiürülnek, a test a következő 1-2 órában sokkal hajlamosabb a bejutó tápanyag beépítésére. Ez tény, futók, bringások, úszók ezért isznak vagy esznek eddzés után magas ch tartalmú ételeket/italokat. Mert ilyenkor a legvalószínűbb hogy a tápanyag a megfelelő helyre jut. Most hogy ez az inzulinnal mennyire van összefggésbe az vitásabb dolog, de az tény hogy ilyenkor szivacsként szívja magába az izom a cuccot. Szóval hogy te csirkemellet eszel tál rizzsel eddzés után vagy fehérjét gyorsch-val majdnem hogy mind1. ( én ha tehetném az elsőt választanám mindig, de sajnos nincs rá lehetőségem csak ritkán) Ugyanúgy ha 1 óra futás után szőlőcukit, rizset, vitargot, vagy fagyit eszel (olyat amiben mondjuk nicns sok zsír) eszel szintén mind1. de ehhetsz lekváros kenyeret is, az is visszatölt. Lényeg hogy zsírok ilyenkor nem nagyon kellenek, csak minimális. Ha valahol rosszat írtam, vagy valaki okosabb/tapasztaltabb kijavíthat, csak támassza alá, ha lehet forrással esetleg.
2014. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

De azt nem fogod fel hogy a testépitok 90%-a ugyanonnan szerezte az informáciot. Ami attol lehet rossz.

De most nem értem mit akartal mondani? Milyen komoly élettani hatásokat?

2014. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A cukrot sokan állítják be méregként (szerintem nem alaptalanul), de aszondják edzés utánra kivételként tekinthetünk rá.
2014. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Sokan állitják be méregként (mert fingjuk sincs miről beszélnek, dobáloznak ilyen szavakkal hogy inzulin)

De edzés után kivételként tekintenek rá (mert kb mindenki ugyanonnan szerezve az informáciot betanulta a tapkiegcegektol hogy gyors ch kell és feherje edzes után. Aminek eredetileg volt alapja a tanulmányokban de csak akkor ha ehgyomorra edzettek az emberek. Miutan nem edzenek ehgyomorra ezert nem tud inzulinemelkedést se okozni es gyorsan felszivodni se)

2014. júl. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%

Az a gond hogy te is shop.builderrol szerezted az informaciot meg paleo forrasokbol.

Elarulom hogy a SOK telitett zsir károsabb a szervezetre mint a cukor. Még nincs egyetértés a tudományos világban arról hogy a telitett zsír osszekotheto e a sziv és érrendszeri megbetegedésekkel.

2014. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább nagyobb az egyetértés arról, hogy a cukor ugyanolyan minőségű ch, mint a barna rizs. Ja, nem, szóval ne add elő, hogy én vagyok hiteltelen. :)
2014. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Amúgy meg sosem voltam túl radikális, vagy meggyőzhetetlen. Szar ez a téma, mert rengeteg az egyet nem értés, meg a kétely, de néha pont ezért jó. Te vagy inkább, aki rendíthetetlenül kiáll valami mellett, perifériára szorítva minden más elméletet.
2014. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!