Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturál testépítésben ugye...

Naturál testépítésben ugye néhány év alatt eléred a genetikai potenciálod határait -szerintetek ekkor érdemes lehet CSÖKKENTENI a fehérjebevitelt?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy a többlet fehérjét ugye azért esszük, hogy legyen miből felépíteni a többlet izmot. Sokkal kevesebb is elég lenne -orvosi javaslat nem edzőknek 0,7g fehérje / tskg- az izomzat megtartásához, viszont mivel idővel elérjük azt, hogy alig vagy nem is építünk fel többlet izmot, elvileg kevesebb fehérjével is beérné a testünk-hiszen szinte vagy teljesen stagnálunk, nem pedig építkezünk.

2014. júl. 28. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
4-5 és alatt lehet elérni, és utána elég egy szintentartó étrend is, de ugyanúgy lehet tömegelni-szálkásítani utána is. Sőt meg sem kell várni amig eléred a maxot sokan vannak akik 2-3 év alatt elérik amit akarnak és nem akarnak izmosabbak lenni elég neik amit összehoztak.
2014. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ott vagyok, hogy nem hinném, hogy lenne bennem akár csak +5 kiló izom, amit még szenvedve fel tudnék kapni, illetve max. ennyi. Szóval eldöntöttem, hogy ráállok a stagnálásra, boldog és elégedett vagyok az eddigiekkel, ráülök a babérjaimra. Már csökkentettem 50g-al a bevitt fehérjét, és nem változott a formám. Most azt kéne kikísérletezni, meddig csökkenthetem még izomvesztés nélkül. Tippre az alsó határ 1,1-1,2g/tskg lehet a sima szinten tartáshoz, most 1,3-on 1,4-en vagyok.
2014. júl. 28. 10:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg mennyire vagy erős? Fekvenyomas/guggolas/felhuzas

Amugy probald ki hogy leviszed 1g/tskg-ra. A ch-t pedig emeled aranyosan. Mem hiszem hogy a fizikumod romlana.

2014. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Testsúly x 1,35 fekvenyomás max., széria kevesebb, guggolás és felhúzás pedig szintén csak ennyi, mert vigyázok a derekamra. Húztam már fel testsúly majdnem dupláját is, de egyszer egy nem is nagy súlynál úgy beállt, hogy megijedtem, és azóta nem erőltetem.


Éppen azt csinálom, vagyis megy lefelé a fehérje, és nő a ch; egyelőre formában semmi változás. Remélem, időben fogok kapcsolni, és meglátom tükörben, ha elkezdek zsírosodni. Ugye annak, aki nem értené miért is jó a fehérjét csökkenteni: mert így olcsóbb, és nem akarok pénz dobni a wc-be fölöslegesen. Szóval viszem le, és majd meglátjuk. Az 1g/tskg azért lehet, hogy már túl kevés lenne, de egyelőre nem tudom.

2014. júl. 28. 13:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor még bőven nem érted el a potenciálidat.

Testsuly x 1,5 max fekvenyomás az a szint ahonnan nem vagy kezdő.

Kell neked egy jó edzésterv és tanuld meg a helyes végrehajtást mert valószinuleg boven fejlodhetsz még

2014. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy mondjuk lehet hogy 100 kg vagy zsirosan akkor elérted
2014. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor te nagyon profik között mozoghatsz, mert ez az 1,35x testsúly ismerőseim között kiemelkedő. Nálam jobbat az én köreimben csak egyet ismerek, aki 85 kilósan kinyomta a 120-at. ( 1,41x testsúly. ) Szóval lehet, hogy el lehet érni az 1,5x tskg-ot is fekvenyomásban, de speciel én ilyennel élőben még nem találkoztam. Ha pedig több év edzés után más is csak ott tart, mint ahol én, szerintem inkább te gondolsz túl sokat arról, mi az elérhető, illetve könnyen elérhető. Mert lehet, hogy tényleg be lehetne jutni az 1,5x tskg-ot kinyomók táborába naturálon is, de SZERINTEM ez nem az átlag képességűek kiváltsága. Szóval nem hinném, hogy sokkal több lenne bennem még. Ha egyszer nagyon összekapnám magam, és olyanom lenne, hogy hajlandó vagyok nagyon odatenni magam, talán az 1,4-es szorzót elérhetném, de az 1,5 szerintem már irreális.
2014. júl. 28. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenki éri el az 1,5 x testtömeges fekvenyomást, de én azért sok ilyet láttam már. Ha arányt kellene felállítani, akkor azt mondanám, hogy többen nem érik el, mint akik ezt kinyomják. De ezek egy része rosszul edz és rosszul kajál. Kisebb része pedig genetikailag nem fog eljutni odáig.
2014. júl. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!