Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért akar valaki profi...

Miért akar valaki profi testépítő lenni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy miért akar bárki is 150 kilósra betömegelni, több milliót költeni cuccra, lemondani szinte minden másról, kockára tenni az egészségét és csak ennek élni? Mert pénz nincs a dologban és az emberek talán 1%-a értékeli az egészet. Olvastam, hogy vannak versenyzők, akik belehalnak a vízhajtásba, koxolásba huszonévesen és miért? Hogy jól nézzenek ki egy versenyen és nyerjenek egy 2 filléres serleget? Valaki elmondaná nekem, hogy lesz valaki ilyen fanatikus? Nem provokációnak szánom a kérdést csak próbálom megérteni.
2014. aug. 2. 02:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Van akinek ez az ėlete...


Ės azėrt azt se mond, hogy semmit ėrtelme az egėsznek.


Pl Arnold a testėpitės miatt lett olyan sikeres...ha nem lett volna elismert testėpitės által sosem kėrtėk volna fel egy film szerepėre sem.

Ės rengeteg nėv van mėg akik nevėt sosem felejtik el az emberek.


Amugy meg a a reklámokbol kaszálnak nagy pėnzt.

2014. aug. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Külföldön ebből azért meg lehet élni. És igen, azért, hogy versenyt nyerjenek, jól nézzen ki. Ezt nem értheti meg az, aki nincs benne. Van aki hegyet mászik, mert ebbe őrült bele, van aki leugrik házak tetejéről ernyővel, stb. Kinek mi okozza a "kielégülést". Ezt nem lehet kívülállónak elmagyarázni. Aki szereti magát minél izmosabbnak látni és szeretné, ha ezt mások is értékelnék, az versenyezni fog, és ha már versenyzik, akkor muszáj lesz neki egy vagyont elkokszolni, elkajálni. Ez van, a cél meghatározza az eszközt.
2014. aug. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért nézd meg a Cribs epizódjait néhány profinak. Ha valaki előtt megnyílik az út, hogy te igenis nagyon de lehetnél profi, akkor azért a sikerért szerintem elég sokan bevállalnák.
2014. aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tyler913 ***** válasza:

Én még mindig azt mondom,hogy aki ma Mo-on erre hajt,annak a fejében általában gondok vannak. Ebből idehaza megélni nem lehet,az anyagi ráfordítás és az egészségügyi kockázat messze meghaladja a nyereséget. Szóval általában arról van szó,hogy valaki bekerül a testépítő közegbe,olyanok közé,ahol az egyedüli mérce az,hogy mennyire izmos valaki,és onnantól ez kezd számítani,ennek akar megfelelni. Ha csupa olyan gyúrós van körülötted,akinek az életben semmi sem számít,csak hogy mekkorák és mennyire száradnak be,akkor vagy időben elmenekülsz,vagy azonosulsz az értékrenddel,és ezeknek az embereknek a riszpektjét akarod kivívni mindenáron.


Vannak persze kivételek, vannak pl. tehetősebb emberek,akiknek ez csak egy költséges hobbi,mint másnak a horgászat,de sok olyan versenyző van,aki minden pénzét a testére költi,és az egyetlen dolog,amit fel tud mutatni az életben,az néhány pár ezer forintos kupa. Na most az ilyen ember nyilván abban a közegben akar maradni,ahol ez számít,és ő ettől ott valaki.

2014. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez így van Tyler, de neked miért gond ha más így akar élni? Az ő dolga, nem? Élni és élni hagyni. Mindenki nagyon tud kritizálni, hogy másnak miként kellene élni, de honnan tudod, hogy kinek mi a megfelelő? Én sem baszoga tom pl a hegymászókat, hogy minek csinálják. Nekik ez az életük, hadd csinálják. De az unalmas már, hogy mindig a testépítők vannak porondon, mindenkinek az fáj, hogy a testépítők miként élnek. Nem értem a dolgot..
2014. aug. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tyler913 ***** válasza:

Nekem aztán nem fáj. Egyetértünk azzal,hogy mindenki úgy él,ahogy akar,amíg másokat nem bánt vele. A gond azzal van,amikor az ilyen embereket megpróbálják példaképeknek,sőt,valamiféle hősöknek beállítani,akiknek az elszántsága előtt mindenkinek le kéne borulni. Holott többségükben lelki sérült,vagy épp reménytelenül magukba b.z.lt emberek. Még egyszer mondom,nekem aztán nem gond,ha valaki profi testépítő akar lenni,de példaként állítani ezt az életmódot...na az más kérdés.


Jó példa erre a Támadás c. film (az első részre gondolok,a másodikat nem láttam). A film arra épült,hogy V.Z. mekkora nagy ember,micsoda példakép,én viszont csak annyit láttam magam előtt,hogy itt egy felnőtt,huszonsok éves férfi,aki a szüleivel él,mert minden pénze elmegy a versenyfelkészülésre,az egész élete a verseny körül forog,semmi más nem létezik. De tulajdonképpen a verseny is a magamutogatásról,az "én vagyok a legizmosabb,bibibí" életérzésről szól,de mivel közbe van iktatva egy szép kupa,ezért mindjárt más...És ezzel nem a nevezettet akarom megsérteni (akit egyébként nem ismerek,tehát lehet,hogy tévedek),sem a befektetett munka mértékét kétségbe vonni.

A befektetett munka értelmét kérdőjelezem meg a magam részéről.


Egyébként ez egy testépítés topic,miért lepődsz meg azon,hogy ilyen kérdés is felmerül?

2014. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már nem lepődök meg semmin. 29 éve edzem, nem mai gyerek vagyok.:)
2014. aug. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!