Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 14 éves lány vagyok, és...

14 éves lány vagyok, és szeretnék egy kis felkar izmot. Napi száz karedzést csinálok 1.5 kg-os súlyzóval. Az elég? Vagy mivel próbálkozzak még?

Figyelt kérdés
2014. aug. 2. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

100 karedzés? :) Ha felemeled a súlyzót 100-szor, akkor is attól még ez egy edzés lesz. Az ismétlésszám lesz 100.

De 1,5 kilós barbisúlyzónak nem sok értelme van. Amivel egy sorozatban többet tudsz végezni, mint 12 ismétlés, azzal már nem lesz izomnövekedés. Inkább állóképességi edzés lesz belőle. Tehát növelni kell majd a súlyokat, amivel éppen megy egy sorozatban 10-12 ismétlés szabályosan.

De szerintem a gyakorlatokkal sem vagy még tisztában, persze érthető is ilyen korban. Mindenre kellene edzeni, nem csak karra.

Googleba: alapismeretek. vagy ha bővebben érdekel a téma, akkor keress rá a sárga kapszula című könyvre, és azt olvasd el. Az étrend is fontos.

2014. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én 12 éves srác vagyok.én napi 65 bicepsz gyakorlatot és 85 tricepsz gyakorlatot csinálok 10kg val és szerintem ez pont jó súly,nekem.Én ajánlom:Douglas Kent Hall könyvét:Arnold Schwarzenegger-Utam a csúcsra. Ebből a könyvből edzek és hatásos!
2014. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
10 kiloval?? Hat jo.nekem az nem megy.
2014. aug. 5. 13:55
 4/6 anonim válasza:

én bicepszre itthon úgy edzek h 4 kiló és kétszer húsz-húsz mindkét karra

de ezenkívül persze másra is edzek meg már járok alakformálóra, csak a bicepszet írtam le

tricepszre úgy lehet h lefekszel és megfogod a kézisúlyzót v bármit és a könyököd hajlítod utána érezni fogod :))és lehet még hátsó fekvőt lábad felrakod az ágyra az elég durva :)

nálam kb ezek mennek karra :)

2015. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
előző vagyok 16L :)
2015. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
tudom, nem aktuális, de az akkor 12 éves barátunk rájött, hogy szürreális, amit mondott?
2018. ápr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!