Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gerincműtét után Fegyencedzés?

Gerincműtét után Fegyencedzés?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok,4évet kondiztam.... gerincem tönkrement benne,de annyira hogy kiszakadt porckorongsérvem miatt a bal lábamban izomgyengeség lett (így műtét után 2 hétre jobban vagyok, sajna a lábfejemben "maradt" egy kis gyengeség... 3hónap után nekiállhatok sportolni, de a kondi kizárva!! A kérdésem az hogy a fegyencedzés megfelelő lehet számomra?

2014. aug. 2. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
a könyv azt írja igen, de én nem tudom
2014. aug. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én is megvettem, és olvastam a gerinc erősítésére a hidat hogy milyen jó, a kórházban a gyógytornász azt mondta hogy az egészséges gerincű embereknek sem tesz jót, ezért nem vagyok biztos a könyvben. Várom a válaszokat akinek tapasztalatai vannak a témában, vagy csak ért hozzá.
2014. aug. 2. 22:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet érdemes úsznod. Nem vagyok se szakértő, se tapasztalt, de az úszást általánosan sokat használják rehabos jelleggel, lehet neked se ártana. Mindenesetre várd meg egy tapasztaltabb ember válaszát is.
2014. aug. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

jó hozzá,mint kiegészítés.

de neked sokkal koncentráltabban,sokrétűbben és persze személyre szabva kellene edzened a törzsed,mind a fegyenc két törzserősítő gyakorlatával.

gerinctorna pár hónapig,vagy gerincjóga,utána meg nehezített gerinctorna ami lehet pilátesz.

ez utóbbi tele van statikus erőgyakorlatokkal,így túlhajlítás és túlfeszítés nélkül is tudod vele erősíteni a területet.

a fegyencben nincsen hosszirányú gerincnyújtás gyakorlat sem,neked ez meg lényegi elem kellene legyen.

2014. aug. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyógytornával kéne kezdened és fokozatossan növelni az edzések intenzitását.

Szerintem konzultálj valami szakemberrel. Igazából ott is te kellessz hozzá, mert te érzed, hogy mi az ami segít és mi az ami nagyon nem jó, de ehhez kell némi józan ész és szakértelem --> küső segítség.


Valamilyen torna mindenképp kell, a lényeg hogy óvatos legyél és ne eröltesd ami nem megy, csak ha van veled valaki hozzáértő.


Ha szabad kérdeznem milyen gyakorlat közben kaptál sérvet?

2014. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én a helyedben mindenképp csinálnám, de nagyon sokat időznék az első gyakorlatokon, ez sztem nagyon fontos


illetve egy előttem szólónak: a húzódzkodás nyújtja a gerincet

2014. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Gyógytornásszal való konzultáció után úgy döntöttem hogy még 1 hónap torna, és úszás utána pedig kezdem fokozatosan a legkönnyebb gyakorlatoktól elidőzve rajtuk 1 hónapig... aztán mehetnek a húzódzkodások.


a sérvem hosszú idő alatt alakult ki, gyakorlatilag minden olyan testhelyzettől amitől csigolyák elülső része közeledik. (ülés,előredőlve emelés) Ha konkrét gyakorlatra gondolsz szerintem a T rúddal való gyakorlat (éreztem utána fájdalmat sokszor, de a hülye fejemmel csak csináltam) akár egy földről felvett nehezebb súly, guggolás,gerincgyilkos hasgyakorlatok......

2014. aug. 6. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!