Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kukacoskodó, fogalompontosító...

Kukacoskodó, fogalompontosító kérdés: mit jelent pontosan a szálkásítás?

Figyelt kérdés

Általánosan a "zsírból történő fogyás"-ként szoktuk definiálni, de aztán továbbgondoltam a dolgot, és ellentmondásra jutottam.


Lehetőségek:

1) Zsírból történő fogyás

2) Az izomtömeg jelentős relatív növekedése, valódi izomtömeg-növekedés nélkül

3) Más


No, ezek egyelőre az alternatívák, merthogy ugye diétánál vizet is veszítünk.

Itt jutott eszembe a következő kérdés: mit is jelent a "száradás" kifejezés? Mert a köznyelvben a víz elvonódását (vagy mi) értjük szárazság alatt, szóval akkor a testépítésben is konkrétan a víz távozására utalunk ezzel? Vagy ez a szálkásítás szinonimája? Vagy valójában konkrétan csak a verseny előtti vízhajtózásra lehetne ráhúzni ezt?

No de ha valakire azt mondjuk, hogy száraz, akkor általában csak szimplán a szálkásságot értjük.


Csak hogy nyugodt szívvel dobáljam a szakterminusokat a jövőben, köszönöm :)



2014. aug. 15. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A testsúly, pontosabban a testzsír százalék csökkentésének folyamatát nevezik a testépítésben szálkásításnak. A folyamat célja, hogy az izmokat takaró zsír- és bőralatti vízréteg minimalizálásával a lehető legdefiniáltabb állapotba - azaz legjobban látható, kirajzolódó formába kerön az izomzat.


A szálkásítás első része, a testzsírszázalék csökkentése elsősorban szigorú diétával érhető el. Ahhoz, hogy szervezetünk a meglévő zsírréteget elégesse, ollmódon kell megszorítani az össz-kalóriabevitelt, hogy ez minél kevésbé lassítsa le a szervezet anyagcseréjét. Ehhez rendszeres, de kis adagokban történő táplálékbevitelre (napi 8-10 étkezés is akár), rendszeres de nem túl megterhelő testmozgásra, és a kalória arányában minél magasabb és jobb minőségű fehérje bevitelére van szükség. A folyamat során drasztikusan visszaesik az erőszint, és komoly kitartást követel a szénhidrátszegény diéta betartása.


A szálkásítás második részére, a vízhajtásra csak a versenyzőknek van szükségük. Az ún. "strandfazon" eléréséhez elegendő az imént leírt szigorú diéta.


body.builder.hu

2014. aug. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Puskáztam :D
2014. aug. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem, szóval ez tulajdonképpen egy kétperiódusos folyamat, amely nagyjából elszeparáltan segít elérni a kitűzött célt (szálkásabb testet). Nyilván azt felejtettem ki a gondolatmenetből, hogy a konkrét víztelenítés nem versenyzőknél kimarad.
2014. aug. 15. 17:56
 4/13 anonim ***** válasza:
A szálkásítás azt jelenti hogy kaloriadeficitben vagy igy fogysz a testsulyodbol mikozben probalod az erődet megtartani.
2014. aug. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 dirtboy ***** válasza:

marcii

végül is igaz de ha a 160cm magas 90kilós leányka akar pl 80kilóra fogyni azt nem hívnám szálkásításnak mivel a végeredmény nem lesz szálkás.

2014. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Attol még szálkásítás mert szálkásodott.
2014. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 dirtboy ***** válasza:
jaja,fatörzsből gerenda lett
2014. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is az első válasz tartalmát értem alatta, mert egyezményesen ezt jelenti az egyezményes testépítő nyelvben a félreértések elkerülése végett.


És szerintem nem az erő, hanem a kinézet, az izomméret megtartása a cél elsődlegesen, ha a végletekig pontosak akarunk lenni, mert testépítésről van szó. A kinézet alapján lesznek értékelve végül a testépítők is, tehát ez van előtérben. Senki nem fogja megkérdezni tőlük, hogy mennyit csökkentek teljesítményben az egyes gyakorlatok során.

2014. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

-1 egyezményes, :D


F4szomat a folytonos szóismétlésembe.

2014. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Izomméretet ugy tudsz legjobban megtartani ha a stimulust nem csokkented ha gyengulsz akkor bizony csökken. Ugy tudod a legtobb izmot megtartani ha figyelsz rá hogy az erődd megmaradjon.
2014. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!