Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » DIABESTAR tésztáról vélemények?

DIABESTAR tésztáról vélemények?

Figyelt kérdés

Nem ismertem eddig, a Herbáriában láttam meg, ott lehet kapni. 30g a fehérje, 17g élelmi rost és 42g a ch tartalma.

Szálkásító diétába szerintetek?



#szálkásító diéta #diabestar tészta
2014. aug. 18. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A sima tészta is belefér, ha bele van számolva a tápanyagtartalma a diétádba. Nem egy kaján múlik, hanem az össz kalória bevitelen és az egész napi össz-tápanyag-bevitelen. Tudod, hogy mennyi ch kell neked egy napra. Ehhez kell kiszámolnod, hogy mennyi tészta fér bele.
2014. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez rendben van hogy beleszámolod, viszont a sima fehértészta nagyon megdobja a vércukor szintet, ami viszont köztudottan gátolja a fogyást az egyéb kártékony mellékhatásokról nem is beszélve.

Most kimondottan szálkásító diéta alatti fogyasztására gondoltam, hogy ismeri-e valaki, használja-e?

2014. aug. 18. 12:27
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem így van. Hiába magasabb a sima tészta GI-je, mert eleve nem magában eszed, hanem pl hússal és zöldséggel. Így pedig már leesik a GI egy közepes vagy alacsonyabb szintre és ugyanúgy nem fogja megdobni a vércukor szintet. És nem ez számít, mint írtam, hanem az egész napi össz-bevitel. Velem vitatkozhatsz, de én edzek 29 éve, szóval kicsit nagyobb a tapasztalatom.
2014. aug. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Te két külön dologról írsz. Más a napi összbevitel, mert ott valóban csak a kalória számít (és ha csak ezt néznénk, akkor valóban lényegtelen, hogy azt a bizonyos kalória mennyiséget te miből vitted be) és megint más a vércukorszint alacsonyan tartása. Mert hiába vagy napi szinten kalóriamínuszban, ha magasan van tartva a vércukorszinted, akkor nem fogsz fogyni!

Attól, mert mást is eszel mellé, még ugyanúgy ott a magas GI-jű kaja!

Már bocs de más az edzés és más a táplálkozástudomány. Ez két külön dolog. Kb olyan, mintha azt mondtad volna, hogy veled ne vitatkozzak az aszfalt minőségéről, mert te bizony útépítő munkás vagy!

2014. aug. 18. 12:53
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a kérdésben leírt DIABESTAR tésztát ismered, használod?
2014. aug. 18. 12:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Élelmiszemérnök vagyok, szóval ezt is bebuktad. És pont azt írom, hogy a GI nem lesz magas sima tésztával sem, mert zöldségekkel és hússal együtt ez leesik kis értékre, tehát krvára nem fogja megdobni a vércukorszintedet. Remélem így érthető. :)
2014. aug. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem, tehát tudod hogy hogy készül a húsipari disznósajt meg a virsli. A dietetika meg egy orvosi tudományág.

Amúgy a Diabestar tésztát próbáltad már?

2014. aug. 18. 13:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Tanultunk biokémiát, és táplálkozásról is. Dietetikus tanította. Ha fingod nincs mit tanul egy élelmiszermérnök, akkor miért kötözködsz? Úgy van a GI, ahogy írtam. Vannak csökkentő tényezők, pl ha rost kerül mellé. Ennyi. Ez tény, nem vita tárgya. Én segíteni akartam, de nem értem minek az értetlenkedés.

A tésztának pedig elég megnézni az összetételét, teljesen rendben van, eheted, nem írtam, hogy nem jó.

2014. aug. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem mértékkel rendben van ez a tészta, eheted nyugodtan.
2014. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már bocsika, de attól mert az általános iskolában tanultál matekot és matektanár tanította, gondolom abban egyetértünk, hogy attól még te nem leszel matektanár.
2014. aug. 19. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!