Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a különbség bukás, és nem...

Mi a különbség bukás, és nem bukásig történő edzés között? Mondjuk 2-3 ismétlésre még képes lennék, de abba hagyom. Több oldalon olvastam, hogy főleg a régiek így csinálták. Manapság viszont a bukásig történő edzést részesítik előnyben. Miért?

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha heti több teljes testes edzés megy, akkor nem célszerű bukásig edzeni, illetve nem minden sorozatnál, mert így két nap alatt nem fogsz tudni regenerálódni. Osztott edzésnél pedig érdemes kivégezni az izmokat bukásig történő edzéssel, hiszen ott lesz idő a teljes regenerálódásra.
2014. aug. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Osztottnál ugy tudom csak az utolso sorozatban erdemes bukásig menni mert ha a tobbiben is bukásig mennél akkor osszesitve kevesebb munkát végeznének az izmok.
2014. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Én a munkasorozatokban bukásig megyek, nem érzem úgy, hogy kevesebb melót végeznék. De tőlem úgy edz mindenki ahogy akar, nem vagyunk egyformák.
2014. aug. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez igaz. Csak ha mar elso sorozatban bukasig megyek akkor a 2. -ba kevesebb megy mint egyébkent menne és a 3.ba is.
2014. aug. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De ahogy irtad nem vagyunk egyformák
2014. aug. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
És akkor mi van ha kevesebb megy? Attól még szarrá edzed az izmokat. Ha nem megyek bukásig, akkor nem fáradok úgy el, másnap sem érzem annyira hogy keményen megdolgoztattam volna az izmokat. De érdekes, hogy nekem akarod megmagyarázni kezdőként hogy kell edzeni, én meg nyomom 29 éve. Nem gondolod, hogy nekem több tapasztalatom van? és te eleve a teljes testeset preferálod, nem tudod milyen egy kemény osztott edzés.
2014. aug. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem a regenerálódásra gondoltam elsősorban, hanem aki erőre edz annak nem szabad bukásig mennie. Van ebben valami?
2014. aug. 19. 20:33
 8/10 anonim ***** válasza:
van.
2014. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki erore edz az általában alapgyakorlatokat csinál alacsony ismétlesszámmal. Itt bukásig menni veszélyes szerintem.
2014. aug. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van.
2014. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!