Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás örök kérdés gondok?

Fekvenyomás örök kérdés gondok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

18 éves, 73kg, 175cm vagyok.


Fekvenyomás gyakorlatnál 70 kg-al tudok szériázni max.


Ez stagnál több ideje. Étrend rendben, sőt picit emeltem a kaján is. 1 éve edzek. Nállam gyengébbek többel nyomnak ahogy látom, alkatra gyengébbek.


Valami módszert ami tutira segít ? Nyomjak Hetente 2x fekve ? Nagy súllyal csak, amivel 4-7 ismétlés megy ?


El szeretném érni végre a kerek 80 kg, tudom türelem meg minden, de már 2-3 hónapja stagnálok.



2014. aug. 19. 10:50
 1/6 HarciCsiga ***** válasza:
Szerintem nagyon nincsenek ilyen csoda modszerek a hagyományos fekvenyomásban én is k*rv* gyenge vagyok többet nyomok ferdepadon :D ferdepadon kézi súlyokkal meg ugyan annyit nem kell vele foglalkozni szerintem(én egy ideje már nem is nyomok egyenes padon :)
2014. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a piramis módszert, illetve az erőltetett ismétléseket ésszerű határokon belül.
2014. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal a testépítés lényege amúgyis a külső látszat nem az erő. Persze az izommal együtt valamennyi erő is jön, de ha fejlődsz nem mind1, mekkora súlyt nyomsz ki?
2014. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát de az a gond hogyha nem erosodsz nem tudsz nagyobb sullyal dolgozni bagy ugyanakkora sullyal tobb ismetlest mint regebben akkor egy gramm izom nem fog jonni rád ehetsz te akármilyen jól
2014. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kéne lenézni ezt a sportot. Van aki nem csak látszatra megy. Builder.hu azt hiszem vannak fent tervek a fekvenyomás erősítésére, de a piramis módszer is jó lehet.
2014. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs csodaszer, egyszerűen nyomjál többször fekve.

Ajánlom az edzőpartnert. Aztán alapos bemelegítés után nekiállsz és megpróbálod kinyomni a 75öt annyiszor csak tudod. Előtte nyomjál sima rúddal 1*, majd tegyél rá 50et, majd 62.5öt, végül 75öt. és álljon mögötted valaki. Az első 2 nyomásból elég 8 db, ne fáradj bele. Ha 70el megy a széria, ami nem tudom mennyiszer mennyit jelent, de mind1 is, mert akkor a 75el is kéne mennie vagy 5nek. Ha pedig megy, akkor azt ismételd meg 2-3 perces pihikkel 3*, majd vedd vissza 62,5re, végül 50re. Ez utóbbi kettőből annyit tolj, amennyi csak kifér, sőt a partner még segíthet is az utolsó 2nél, amikor már te semmi képen sem tudnád egyedül visszanyomni.

2014. aug. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!