Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyha 40 kiló plusz súllyal...

Hogyha 40 kiló plusz súllyal csinálok 5 fekvőtámaszt, akkor az olyan, mintha 40 kilóval nyomnék fekve? Vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
ha fekvőzöl az neked olyan érzés mintha levegővel nyomnál fekve?
2014. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 - palilaci - ***** válasza:
100%
A fekvőtámasz is a tolóizmokat fejleszti, de attól még közel sem ugyanaz mint a fekvenyomás. Én simán tudok húzódzkodni a súlyommal (78kg) de lehúzni mellhez max 50nel megy szabályosan. Nem mindegy tehát, hogy a tested az ellenállás vagy egy tárgy(súlyzó).
2014. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem, a mozgás hasonló de a saját testsúlyodat is emeled nem csak a plusz súlyt. Erőkarral kell számolni, és ha a válladra teszel egy 40kg-os zsákot az kb olyan mintha 60-70kg-val nyomnál fekve. De ez attól is függ, hogy hova teszed azt a 40 kilót.
2014. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Fekvőtámasznál nem a teljes testsúlyunkal mozgunk, hanem kb a 30%-val, ez érthető, de hogyha kiegyenlítem mind a kettőnél a súlyt, tehát mind a kettőnél egy súllyal dolgozom, akkor a két mozgásformával ugyan úgy fejlődhetek ?

Tehát van különbség a kettő közt ? Melyik a hatásosabb ?

2014. aug. 18. 15:40
 5/10 - palilaci - ***** válasza:
Az a leghatásosabb ha változatosan edzel és nem szoktatod hozzá az izmaidat egy adott terheléshez. A fekvőtámasznál pedig 50%-60%át mozgatod a testsúlyodnak. De ez függ a lábaid és a felsőtested méreteitől csontozatilag, és tömegileg vagyis hosszú vastag lábakkal de ahhoz aránytalanul kicsi és lapos felsőtestel elképzelhető a 30%.
2014. aug. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Fekvőtámasznál kb 60-65%-át mozgatod a súlyodnak, egy mérlegre támaszkodva ezt le is mérheted. Erre jön a plusz 40 kg. De ez akkor is más, mint a fekvenyomás, mert ott nagyobb energia megy el az egyensúly tartására. Főleg kezdőknél.
2014. aug. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor súllyal végzett fekvőtámasszal nem érhetek el olyan fejlődést, mint fekvenyomással, köszönöm a segítséget!
2014. aug. 18. 16:19
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
De, csak az azért kicsit más, nem lehet egyenlőségjelet tenni.
2014. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Fekvotamasz kozben a testsulyod 70%-at mozgatod.

Tehat ha te pl. 80 kilos vagy akkor olyan mintha 54 kiloval nyomanal fekve. Ha ezt megnehezited 40 kiloval akkkor az 94 kilonak felel meg. DE nem ugyanolyanmintha fekve nyomnal.

2014. aug. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt írtam én is kb , erre lepontoztak.:-) mondjuk nekem mindegy már.
2014. aug. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!