Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőknek edzésterv?

Kezdőknek edzésterv?

Figyelt kérdés
nem akarok konditermekbe járni, de van egykezes súlyzóm, 5 kilós, 10 kilós, 20 kilós. és van 4 gumis expander is, nem tudom az jó-e, de inkább ideírom azt is. viszont még kezdő vagyok, elég a 10 kilós súlyzó is. fekvőkből meg húzózkodásokból sokat nem tudok, de felülést, guggolást, törzsemelést bírok elég sokat. nem vagyok kövér, átlagos testalkatú vagyok és izmot szeretnék felszedni. tudom, hogy sokáig tart, főleg így, hogy totál kezdő vagyok, de kitartó vagyok. valamilyen edzésterv?
2014. aug. 19. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Googleba-alapismeretek

És az étrenden több múlik!

2014. aug. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzésterv kell. Ez menjen 2 hónapig. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal, gyakorlatonként 3-4 sorozattal. Akkora súlyokkal, amivel éppen megy az adott gyakorlatból a sorozat 10-12 ismétléssel. Tehát ez azt jelenti, hogy nem ugyanaz a súly lesz guggoláshoz, mint pl bicepszezéshez.

Szóval kb ez legyen: guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás (vagy evezés), mellről nyomás, bicepsz állva rúddal, tricepszre: hátsó támaszos tolódzkodás (vagy csigán letolás), hasprés (vagy lábemelés függeszkedve), vádlizás.


6-8 hét után mehet osztott edzés is, ami legyen először egy 3 napos A-B-A, másik héten B-A B bontású terv.

A nap: mell-hát-váll- fekvenyomás, tárogatás, lehúzás csigán mellhez (vagy húzódzkodás), evezés, mellről nyomás, oldalemelés.

B nap: láb-kar-has. : guggolás, kitörés, vádli állva, bicepsz állva rúddal, egykezes beforgatós bicepsz, fekve homlokra engedés, csigán letolás tricepszre, hasprés (vagy lábemelés).


Majd ez után mehet pl heti 3 vagy 4 napos osztott edzés. Pl:

Hétfő: mell-kar, Szerda: láb, Péntek: hát-váll. De így is jó: mell-bicepsz, hát-tricepsz, láb-váll.

Sok variáció van. Nagyobb izomcsoportokra 3-4 gyakorlat, kisebbekre 2-3.

2014. aug. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!