Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő testépítéshez elegendő...

Kezdő testépítéshez elegendő a tömegnövelő?

Figyelt kérdés
175/55 vagyok, kicsit nehezen hízó tipus és nem rég kezdtem az edzést kb másfél hete, tömegnövelőnek a Hyper Mass 5000-et kezdtem el, minden nap két adaggal szedek, a kaja bevitelem is sokkal több mint korábban. Híztam is 3kg kb aminek örülök is de félek hogy megrekedek majd a fejlődésben. Kérdésem hogy kell e a tömegnövelőhöz valami plusz amit szedjek?? Multivitamin, tejsavó esetleg?? vagy igy folytassam ahogy eddig? :)

2014. aug. 19. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem ezen múlik
2014. aug. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem elég. A táplálkozás alapja nem a táplálékkiegészítő, hanem a minőségi hús- és szénhidrátforrás. Ezalatt csirkemell, rizs(nem árt, ha barna), zab( natúr) és társai értendő.
2014. aug. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha masfel het alatt 3 kilot hiztal akkor tuti rossz az etrended
2014. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2-es, azért a csirkemellet minőségi fehérjeforrásnak tekinteni elég meredek. Pláne ha a bolti agyon hormonozott és antibiotkumozott ,robbantott csirkét érted alatta.
2014. aug. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát én eddig úgy simertem, hogy jó, minőségi fehérjeforrás, de elfogadom amit mondassz :)
2014. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor vagy a minőségi szó jelentésével, vagy a nagyüzemi baromfitenyésztéssel nem vagy tisztában. A minőségi helyett maradjunk annyiban hogy a legolcsóbb állati fehérjeforrás.
2014. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"nehezen hízó" = kifogás/tudatlanság

de már a kérdés sem értelmes.


semmilyen kiegészítőre nincs szükséged, jó táplálkozással edzéssel pihenéssel elég sokáig fogsz fejlődni.


sőt. ha nem értesz hozzá, inkább ne szedj kiegészítőket, mert veszélyes.

pl amit most eszel, az tele van cukrokkal meg kreatinnal, ami csak arra jó, hogy lufi "izmaid" legyenek, amíg szeded őket. ezek a cégek azzal keresik a pénzt, hogy elhitetik veled, szükséged van a termékeikre.

tömegelés helyett inkább izmot építs. feltételezem nem tudod mi a különbség és hogy kell. nézz utána vagy keress privátban.


csirkemell:

már az is haladás sok kezdőnek, ha az alapokkal tisztában van, és nem szerektől várja a csodát. évtizedes berögzült sablontestépítő mítoszokat nem lehet 1-1 mondattal lebontani.

2014. aug. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ezek a cégek azzal keresik a pénzt, hogy elhitetik veled, szükséged van a termékeikre."


Ez mekkora igazság! Nem táp.kiegészítőket, hanem reményt árulnak.

2014. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ez igaz úgy általában a kereskedelemre. az emberi lustaságra, butaságra épít.


pl fogyasztó csoki, fizess x forintot hogy gazdag legyél, csakmost akciós serpenyő. elhitetik veled, hogy egy dezodortól leszel jó férfi vagy egy sütőportól jó anya.

ha valójában tudod, hogy kell testépíteni, jó férfinak lenni vagy jó anyának, akkor nincs szükséged kellékekre.

minél könnyebben érsz el valamit, annál biztosabb lehetsz benne, hogy hamis az eredmény (pl szteroidok).


további paradox: kiegészítőkre akkor van szükség, ha nem jó a táplálkozásod - akkor nem jó, ha nem értesz hozzá/nincs lehetőséged rá - ha nem értesz hozzá, azt sem fogod tudni használni.


+valószínű hogy rossz edzés és pihenés jár mellé. előbb ezeket kellene rendbetenni.

2014. aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!