Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány éves kortól lehet guggoln...

Hány éves kortól lehet guggolni, felhúzni?

Figyelt kérdés
Üdv! Amikor kezdtem edzeni ~1-1.5 éve, akkor mondták a terembe, hogy 16 éves kor alatt ne nagyon guggoljon (súllyal) senki. Viszont egyre többször látom, hogy fiatalabbak is guggolnak, felhúznak. Lábedzésen lábtolózok, meg vannak lábképek amiket használok, viszont guggolást és felhúzást még nem csinálok. Mikortól lehetne igazából? 15

2014. aug. 29. 18:30
 1/7 A kérdező kommentje:
*lábgépek
2014. aug. 29. 18:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Rúddal, minimál súlyokkal próbálgasd. A szabályos végrehajtás elsajátítása és gyakorlása legyen a cél. Fullprofin nézz ki vele mielőtt pakolsz rá! ;)
2014. aug. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Súlyemelő övet mindig kell használni vagy csak nagyobb súlyoknál?
2014. aug. 29. 18:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Most még csak óvatosan csináld, de ahogy nősz mehet a nagy súly is. Fura hogy ezt írod hogy fiatalok felhúznak guggolnak, én egy kis falui terembe járok, azért bőven hanyagolják a lábnapot, és felhúzni is még csak egy embert láttam magamon kívül.
2014. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, értem. Itt is vannak akik elhanyagolják, de sokan csinálják is. Azért kérdeztem mert szeretném jobban megedzeni a lábam és ez guggolással és felhúzással könnyebben menne.
2014. aug. 29. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:

a serleg guggolást és a szumó felhúzást kézi súlyzóval elkezdheted.

így legalább rendesen megtanulod a technikát is,míg ha rúddal kezdesz,akkor könnyű púposítani mindkét gyakorlatban,ami nem a legjobb.

2014. aug. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Értem, köszi. Súlyemelő övet mindig kell használni vagy csak nagyobb súlyoknál?"


Csak nagyobbnál, de ez úgy megy, hogy fokozatosan pakolod rá akkor is a súlyokat amikor már régóta csinálod és ha érzed, hogy kell az öv akkor használod.

2014. aug. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!