Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérjét vegyek? (Lent...

Exant kérdése:

Milyen fehérjét vegyek? (Lent hosszabban)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Teljesen zöldfülű 15 éves srác vagyok. 185 centiméter és 70 kg. Valamilyen vaníliás fehérjeport szeretnék fogyasztani edzések után, de egyáltalán nem értek hozzá, hogy mennyit, milyet. Valamilyen minőségi port szeretnék, kérem egy hozzáértő úgy körülbelül magyarázza el hogy megy ez és milyet vegyek.

2014. aug. 30. 15:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy nem testépítő akarok lenni. Kosárlabdázom és felszeretnék szedni pár kiló izmot és utána azt tartani.
2014. aug. 30. 16:01
 2/10 anonim ***** válasza:

SEMMILYET és ezt nagybetűkkel mondom. Pénzkidobás, rendes étrended legyen. Fehérjét bevihetsz húsból, tojásból, túróból.

Szerintem olvasd el a Sárga Kapszula c. kónyvet (ird be a googleba és ingyen le lehet tölteni), hogy képet kapj ezekről a dolgokról.

2014. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem pénzkidobás (miért is lenne az?), csak nem esszenciális.
2014. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, de akkorsem jár jobban, mintha szilárd kaját enne. Nem értem mi ez a tápkieg cég gazdagítás mánia.
2014. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy néhol a húsárak az egekben vannak, és például egy hótegyszerű Mypró Impactnak alacsonyabb a fehérjeára azokhoz képest.
2014. aug. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Edzés utánra tejsavó, estére kazein, reggel tojás.
2014. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem nem annyira kell, végülis nem vagy nagysúlyú. Nekem a 100kg-ra nehéz lenne fehérjepor nélkül 200-250g fehérjét bevinnem.
2014. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tyler913 ***** válasza:

Wash:


Lehet,hogy az ára alacsonyabb,de vajon ér valamit?


A kérdezőnek: én is úgy gondolom,hogy a fehérjeporra szánt pénzt költsd inkább szilárd kajára. Sovány húsok,túró,tojás. Lehet,hogy a fehérje grammjára számolva ezek drágábbak,mint a fehérjepor,viszont sokkal jobban hasznosulnak. A fehérjepor jelentős része nem szívódik fel rendesen.

2014. aug. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És ezt honnan veszed, hogy nem szívódik fel rendesen? Mégis mi változik az alapanyaghoz (tej, tojás, marha) képest? A fehérjemolekula kémiai változáson nem esik át.
2014. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tyler913 ***** válasza:

Leszögezem,nem vagyok sem orvos,sem kémikus,ergo a tévedés lehetősége megvan. De


Anno épp egy (amúgy tápkieg cég által szponzorált) magazin is írt róla,hogy edzés után épp azért kell nagy dózisú tejsavó,mert csak töredék része szívódik fel.


Egyre többet olvasok mostanában arról,hogy a tejsavófehérje ebben a formában fölösleges,mert egyfelől az emberi emésztőrendszer a szilárd táplálékhoz van szokva,másfelől a fehérje jó hasznosulásához zsírbevitel is kell,tehát egy zsír nélklüi,csak fehérjéből álló,folyékony forrás nem jól hasznosul.


Végül a saját tapasztalatomra támaszkodhatom: tizenéves koromtól fogva zsákszám ittam a fehérjét,mégis éveken át (a kezdő-effektust leszámítva) alig fejlődtem. A fejlődés akkor indult meg,mikor a szilárd kaját rendbe raktam. És érdekes módon most,hogy hónapok óta nem fogyasztok fehérjeport,az égvilágon semmilyen negatív hatást nem tapasztalok,az erőm nő,pedig szálkásítok.


Ha a tejsavófehérje-por annyira jó minőségű lett volna,és annyira jól hasznosulna,mint ahogy a tápkieg-cégek állítják,régen is jól kellett volna fejlődnöm,hiszen a makro-bevitel rendben volt. Ilyenkor szokott az az érv jönni,hogy persze,de ez csak kiegészítő. De ha olyan jó minőségű fehérje,akkor miért nem fejlődtem,amikor napi akár 150 g-t is bevittem belőle? Papíron nőnöm kellett volna,mint az állat.

Van tehát egy cucc,amitől saját tapasztalataim szerint:

- nem fejlődtem jobban,amikor sokat fogyasztottam belőle

- nem fejlődtem vissza,amikor leálltam vele


Mi tehát a haszna,és mi az előnye a szilárd kajával szemben?

2014. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!