Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kiló feleslegre utal...

Dromedarbalu kérdése:

Hány kiló feleslegre utal 2-2,5 centi háj a hason, csípőn, és mellkason? Többi bent.

Figyelt kérdés

22 kilót fogytam. 3 éve rendszeresen sportolok vizilabdázom és másfél hónapja elkezdtem thai boxolni is. Heti hét edzésem van 5 nap alatt+5 tesi.


Jelenleg 178 cm magas és 76 kiló vagyok.

De van rajtam bőven felesleg.

Arra lennék kíváncsi hogy kb mennyi, hány kilót kellene még leadnom ahoz hogy valami rendes formát adhasson magamnak.


2014. szept. 6. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a magasságodhoz a súlyod jó, csak gondolom kevés az izom.
2014. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tömeg = 0,91g/cm3 (zsír sürüsége) x bőröd alapterülete (15000cm2, de ez nyílván változó) x 2,5cm (ez a felesleg, tehát a magassága) = 34125g ami 34,1 kg.


Ez egy nagyon közelítő érték, mivel sok helyen nincs ekkora zsírréteg, ha pontosat akarsz, akkor az alapterületből kivonod a vádli, alkar, nyak, fejbőr és egyébb testrészek alapterületét.


Mivel ez rohadt macerás, inkább mérj testzsírszázalékot, vagy mutatsz képet, vagy összehasonlítod magad ezzel a képpel - [link]


De a rendes alakot nemcsak a kevés zsír határozza meg, hanem a megfelelő izomméret is, vagy nem leszel más, mint amit mostanság skinnyfat - nek hívnak.

2014. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Steph:

A 30 és a 25 % között vagyok.

2014. szept. 6. 10:16
 4/11 A kérdező kommentje:

Testépítés:

22 kilót fogytam hogy lehetne rajtam most sok izom?

2014. szept. 6. 10:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja bocsi nem olvastam végig a kérdést
2014. szept. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés az, mi a célod. Lemenni kb 20%-ra, az 10kg zsírt jelent még. De akkor már a magasságodhoz képest nagyon kevés lesz a testsúlyod, ergo nem lesz izomzat. Ami mind a diéta, mind az erőszint miatt, a közérzeten és edzésbeli teljesítményeden meg fog szerintem látszódni.


Mondanám, hogy izommegtartáshoz a legjobb módszer a súlyzós edzés (persze megfelelő szálkásító étrend mellet) de már így is sokat edzel szerintem.


És sajna a jó alakhoz tényleg kell az izom, tehát egy ilyen magas ember 20% testzsírral de 75kg jobban nézz ki, mint ugyanez 66kg-al (a két súly között a különbség 10kg izom).


Ha írnál kicsit a diétádról, lehet többet tudnának segíteni, mert így csak beszélek a fellegekbe :D

2014. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok mit írni róla.

Keveset eszem. Ennyi mindent eszem amúgy, nem iszok alkoholt és a lehető legkevesebb cukros italt iszom.


Akkor lemegyek 68 kilóra ezt ugyan így adom le mint eddig utána beállítom hogy ezt a súlyt tartsam.

Aztán nyári szünetben személyi edzővel felszedek pár kiló izmot utána szálkásítok.


De lehet hogy megelégszek 68 kilósan az alakommal aztán meg a sport úgy is alakít rajtam

2014. szept. 6. 10:47
 8/11 A kérdező kommentje:

Amúgy jelenleg annyi a vélem hogy ne legyen mellem, meg a csípőmből egy kicsi lemenjen ennyi.


Nem szeretnék szálkás lenni egyenlőre

2014. szept. 6. 10:50
 9/11 anonim ***** válasza:

A keveset eszemmel pont eléred azt, hogy az anyagcseréd jócskán belassúljon, és főleg izmot bontson a szervezet. Zsírvesztésre nem a legalkalmasabb (vagyis semmihez nem alkalmas). Nemis értem, hogy lehet ennyit edzeni nemkajálással.


Nagyvonalakban, én napi 2g/tskg fehérjét (nálad 150g naponta) 0,5-1g/tskg zsírt, és annyi szénhidrátot ennék, amivel tudod tartani a heti 0,5-1kg súlyvesztést. A sok hús miatt nem fogsz éhhezni, a szénhidrát nagy részét meg beviszed rostban gazdag zöldséggekkel, amik el is telítenek.


De persze ezt csak én csinálnám...

2014. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
így van belassult anyagcsere ellen mehet egy kis ch visszatöltés. amúgy konkrét étrend kéne diétához.
2014. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!