Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnatok irni nekem mintaetren...

Tudnatok irni nekem mintaetrendet husz kilo, terhessegi suly feleslegre?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
reggelire másfél zsömle, vagy kifli, kefírrel, sajttal, egy kis szalámival. tízórai 1 alma.ebédre: két marék rizs husival, ehetel leveskét is, zöldbab, gyümölcs, borsó, de a leves mindenképpenkell. Uzsonna 4 db háztartási keksz! Vacsora: másfél zsömle, vagy kifli, vagy ha meleget akarsz, két nagyobb krumpli megsütve, hozzá hal, olajos hal, tükörtojás, főtt tojás, paprika, és egy narancs is. Amit itt leírtam ez kb 1400 gramm szénhidrátnak felel meg. Számolj egy kicsit ahhoz hogy valóban fogyjál, a napi szénhidrát adagod kb ennyi legyen. Ha azt számolod amit ide írtam, hogy 3 db kifli vagy zsömle szénhidrátja kb 90 szénhidrát, de ha nem tömény, hanem vizes zsömle akkor ez kevesebb.
2010. márc. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A fenti étrend kiváló, amennyiben hízni akarsz.


*reggelire másfél zsömle, vagy kifli, kefírrel, sajttal, egy kis szalámival.

Fehér kenyér, zsemle tilos. Teljes kiőrl. oké, azt lehet és kell is enni. És hol vannak a zöldségek? Az lenne a másik lényeg. A kefírt hagyd meg tízóraira, ahogy a natúr joghurtot is.


*két marék rizs husival, ehetel leveskét is, zöldbab, gyümölcs, borsó, de a leves mindenképpenkell.

Nem igaz, hogy kell a "leveske". Legfőképpen akkor nem, ha fehért lisztes (rántott vagy habart). A rizs legyen barna rizs, és minél kevesebb, mindenképpen párolt zöldséggel keverve. De legjobb, ha csak párolt zöldséget vagy salátát eszel hússal.


*Uzsonna 4 db háztartási keksz!

Azért ez durva! Ilyenekkel akkor sem tömöm magam, ha nem fogyókúrázok. Tilos! 1 db, ha nagyon muszáj, de leginkább egy sem. Helyette joghurt és gyümölcs.


*Vacsora: másfél zsömle, vagy kifli,

Ismét egy zseniális ötlet. 1. Este nem eszünk szénhidrátot, 2. reggeli is csak teljes kiőrlésűt eszünk.


*vagy ha meleget akarsz, két nagyobb krumpli megsütve, hozzá hal, olajos hal, tükörtojás, főtt tojás, paprika, és egy narancs is.

Én krumplit sem ennék vacsorára, bár kétségtelen, hogy a héjában (olaj nélkül) sült krumpli nem rossz. Vacsorára azonban mindenképpen saláta ajánlott, ahhoz mehet minden, amit "kolléga" a krumplihoz javasolt. Lehet sajtot kockázni bele, vagy sonkát, vagy ebédről maradt húst. Az öntetek és a majonéz hízlalnak, salátára natúr joghurt mehet, zöldfűszerekkel.


Felejts el a számolgatást, a fehér lisztes cuccokat (tészta, kenyér, "vizes zsemle") és a cukrosakat.


A húgom a fentiekkel fogyott le, tul. képpen ez nagyvonalakban a Norbi módszer, csak nem költött vagyonokat a norbis kész cuccokra, hanem friss dolgokból megcsinálta. Vedd meg a könyvet, az sokat segít.

2010. márc. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, a húgom is baba után fogyott le.
2010. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elsö válaszolóra tényleg ne halgass! Bocs,de ez van! A másodikkal egyetértek.
2010. márc. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

168 centi vagyok, szülés után 84 kiló voltam, majd fél évvel később 79. Ekkor kezdtem súlykontrollozni, lement pár kiló, de családi okok miatt abbahagytam, nem volt hozzá "türelmem". Megint elkezdtek visszajönni a kilók, végül 75-nél döntöttem úgy, hogy újrakezdem. Hogy ez mennyi súlyfelesleg volt, nem tudom, 60-ra szeretnék lemenni, most 67 vagyok (4 hónap alatt).

Az én étrendem nagyjából ez:

reggeli: zabkása fahéjjal vagy kókuszreszelékkel

tízórai: kefír v. natúr joghurt v. alma, esetleg más gyümölcs

ebéd: ma pl. rakott zöldbab volt, de nem rizzsel, hanem zabpehellyel, de általában valamilyen húsféle zöldségkörettel, esetleg rizzsel

uzsonna: kb. ugyanaz, mint a tízórai

vacsora: nem teljesen fehér kenyér (általában keverve van rozsliszttel, teljes kiőrlésű liszttel), felvágott, zöldség (paprika, paradicsom, uborka). Vajat, margarint nem teszek rá, teljesen felesleges. Néha sajt is kerül rá, de nem jellemző.

Már több helyen olvastam, hogy hatásos a súlykontroll program (Béres Alexandra), nekem is bevált, szerintem próbáld ki.

2010. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1400gramm szénhidrát az még 5 embernek is sok.

Szerintem össze lett keverve a kalóriával.


Én 1200kcalórián és 150gramm(!!!) szénhidráton vagyok.

Tavaly augusztusban kezdtem a diétát, amit most már életmódváltásnak neveznék és lement 33kg.


Változtass a szokásaidon, emberi adagokat egyél (ne faljál), ha van időd pici mozgásra, akkor iktasd be és ne dőlj be fogyasztószereknek, csoda diétáknak.

2010. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso!Hany kilorol indultal es milyen a borod?Mondsz egy peldat hogy miket eszel?Es mitol hiztal ugy meg?
2010. márc. 19. 20:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Fúúú! Az elsö nagyon nincs tisztában a dolgokkal! :D
2010. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso,koszonom a valaszodat a kerdesemre!
2010. márc. 22. 14:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Jajj,bocs! -.-" A többiekkel egyetértek! =)
2010. márc. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!