Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha megeszek napi 400g rizst,...

Ha megeszek napi 400g rizst, ami ugye 32g fehérjét tartalmaz. Az ugyanúgy hasznosul, mintha húsból vinném be?

Figyelt kérdés
2014. szept. 6. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Kisebb a biológiai értéke.
2014. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A növényi fehérjét általában nem szoktuk használni.
2014. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De ebből a 32 g fehérjéből mennyi hasznosulhat, ami teljes értékű? Vagy ezt nem lehet így mérni?
2014. szept. 6. 15:02
 4/7 TallandThin Boy ***** válasza:
Abból semenni sem teljes értékű, mert növényi fehérje. Hasznolsulni hasznosul, de nem teljes értékű maga a fehérje.
2014. szept. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem teljes értékű, igen, és nem is hasznosul olyan jól, ez is igaz!

ha magában fogyasztod!

de vagy kiegészíted, más növényi eredetű táplálékkal, pl hüvelyes zöldségek,és teljes értékű fehérjét kapsz, mindjárt hasznosul is elég szépen, bár ekkor is csak növényi eredetű fehérje lesz.

vagy eszel hozzá húst, és bizony az aminosavprofil kiegészül és a rizs fehérjetartalma is hasznosul.

csak ezt a sok body oldalon nem szeretik hozzárakni, magyarul inkább elhallgatják.

nyugodtan beleszámolhatod.

sőt mivel belgyógyászaton dolgozom, sok cukros és vesebeteg étrendjét alakítjuk ki, ott nagyon jól elmagyarázták hogy a növényi eredetű fehérje állatival kombinálva teljesen hasznosul, és a fehérje adagok kiszámításánál(főleg vesebetegek), ez különösen fontos grammra pontosan kiszámolni.

2014. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez az, amit senki se tud. Mert hogy most kell-e a 2g*ttkg állati fehérje, vagy lehet benne növényi is? Senki se tudja, de biztosabb csak az állatit számolni.
2014. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szintiszoli123 ***** válasza:

#5!

Igazad (is) van. Ám!


Rengeteget kutakodtam, olvastam a témában. Összehasonlítottam sok alapvető élelmiszer aminosav-profilját.

Az alapján, amit összeszedtem, a növényi fehérjékkel nem az a baj, hogy nincs meg bennük minden aminosav. Hellyel közzel meg van bennük minden, ami az állatiakban.

A gond nagy valószínűséggel sokkal inkább az, hogy az emészt(tőd)ésük és felszívódásuk más, mint az állatiaké. Emiatt mondjuk, hogy nem hasznosul(hat)nak úgy. Akinek elég a 2 gramm fehérje bruttóban, az örüljön, akinek meg kell a 2 gramm nettó állatiból, az meg valószínűleg nincs egyedül a "problémájával". Alkati kérdés. Ez van.

2014. szept. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!