Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A lenmagolaj után a repce...

A lenmagolaj után a repce olaj tartalmaz a legtöbb esszenciális zsírokat?

Figyelt kérdés
2014. júl. 28. 16:12
 1/9 A kérdező kommentje:
letudná valaki írni mennyi az EPA és DHA van benne 100 grammban?
2014. júl. 28. 16:14
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Hiába tartalmaz ennyit,vagy annyit.A lenmagolaj hasznosulása 8-10%,vagyis nagyjából semmi.Állati eredetű zsírok a jók és jól hasznosulók a halolaj.
2014. júl. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Az omega 6 is eszenciális. Akkor is megpusztulsz, ha az hiányzik. Nem csak az omega 3-at kell tolni.

A gond az arányokkal van, mondják egyesek.

Ahogy már írtam a másik kérdésednél, EPA és DHA szinte kizárólag csak halakban, elsősorban tengeriekben, vagy, akkor mondjuk úgy, hogy vízi élőlényekben van.

2014. júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lenmagolajban az omega3 zsírsavat az ALA vagyis az alfa linolénsav adja. Ennek csak pár százaléka alakul át EPA és DHA zsírsavvá. Tehát ez nem jó ezeknek a bevitelére. A tengeri állatok zsírjaiban van EPA és DHA, tehát halolaj is kell!
2014. júl. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Úgy van, ahogy #2 mondja. A legtöbb ezzel foglalkozó cikk azt írja, hogy a szervezet alacsony hatékonysággal tud csak EPA-t és DHA-t szintetizálni más omega 3 savakból. Ezért azt mindenképpen állati zsírokkal (hal) vagy táplálékkiegészítővel kell bevinni. Egyik sem olcsó, de nem is kell belőle sok.

Ha ez megnyugtat, nagymamám hál' Istennek 86 évesen még mindig köztünk van és életében nem evett tengeri halat. Ezt csak azért, hogy nem kell ezt túlparázni.

2014. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mos már értem köszönöm a válaszokat és türelmeteket:D
2014. júl. 28. 17:10
 7/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

Bocs sandorzsolt.

Kicsit lemaradtam :)

2014. júl. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

utolsónak gratulálok a mamádhoz remélem még sokáig fog élni:D.

Csak tudod azért tettem fel a kérdést mert ketogen diétát akarok csinálni és nem tudtam hogy mivel vigyem be azt a sok zsírt amit ezalatt a diéta alatt kell bevinni.:D

2014. júl. 28. 17:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Meleg víz kókuszzsír + csokis flavdrops olyan mint a kakaó:)
2014. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!