Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A tej miért nem jó fehérjeforrás?

A tej miért nem jó fehérjeforrás?

Figyelt kérdés

2014. szept. 9. 17:07
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy a legtöbb esetben aki azt mondja, hogy a tej jó, csakis azért mondja, mert megszokta. Megszoktam, tehát jó. Új, tehát rossz. Meg ez az "én is iszok, és nincs semmi bajom" is kicsit olyan, hogy a szervezet nem olyan egyszerű, hogy azonnal előjön, ha gond van. És azért ne állítsunk fel erőltetett ok-okozati kapcsolatokat számunkra kedves dolgok iránt. Tudok ellenkezőt is: az én nagyszüleim is isznak tejet, és 65 éves korukra rengeteg bajuk volt. Na ilyenkor mi van?


Legyen egy következetes szemléletrendszer amögött, hogy a tej jó-e, nem jó-e és hogy mennyit érdemes inni. A tejelleneseknek úgy nagyjából vannak érveik, míg ugye a másik oldalról már írtam. Ha meg itten szupermodern kutatásokat linkelgetnénk, az már átcsapna vallásháborúba, és akkor meg célszerűbb mindenkinek a maga háza táján sepregetnie. Aki akar, igyon, aki nem akar, ne igyon. Nem egy gyakorikérdésben fogjátok megváltani a világot.

2014. szept. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
84%

Annyira jó, amikor a sok okos EGYETLEN ASPEKTUSBAN vizsgálja az egészséget. Mintha ez ilyen egyszerű lenne :D


Tehát ez az: én (egy darab ember) csinálok/nem csinálok egy bizonyos dolgot és egészséges vagyok az NEM ÉRV. Az ilyen próbálkozásokkal fel is lehet hagyni, még mielőtt buzgó bizonygatásokba kezdünk.

2014. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
84%
Vannak 70 éve dohányzó, egészséges emberek.
2014. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
83%
Na bumm, akko' a dohányzás nem is káros, ez bizonyítja. Innentől kezdve senki ne próbáljon bemesélni nekem semmit, mindenki más pedig sz0pjon le. Hiszen nincs káros cigi, csak kevés mikrotápanyag.
2014. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tej egészségtelen akkor a tejtermékek is?
2014. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos elméletek szerint igen.
2014. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
86%

Nehéz megmondani, hogy mi az egészségtelen és mi nem, egyáltalán milyen szempontok alapján ítélhetünk valamit ennek vagy annak. Én úgy tekintek a testépítésre, mint egy kisebb kompromisszumra az egészségemmel szemben. Persze ez a gondolat is abban gyökeredzik, hogy a paleo az etalon, ami közel sem biztos, mindössze nekem ez a legésszerűbb elmélet eddig, amiket olvastam. De kell az a lábos rizs meg a túró meg a sajt, mert ezek nélkül még annyira sem fejlődgetnék, mint most.


Tehát ha úgy tekintem, hogy a tej és az összes tejtermék egészségtelen, akkor legalább legyen értelme káros dolgokat enni, ne csak azért igyam a tejet, mert incsifincsi, hanem legyen valami haszna. A tej ilyen szempontból nem releváns, de azért a túró este nagyon király dolog, írhat tőlem bármit a Szendi, akkor is jól jön a kazein estére :)

2014. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
33%
A tej semmivel sem egészségtelenebb mint a szteroidok.
2014. szept. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
És ez hogy jön ide? Ki mondta, hogy a szteroid az egészséges.
2014. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
84%
Mi a tetves ***** van?!
2014. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!