Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi protein turmixot...

Mennyi protein turmixot ihatok egy nap?

Figyelt kérdés
A dobozra az van írva, hogy napi 3 adag a max, de osztálytársamat megkérdeztem másfél éve edz és aszt mondta, hogy napi 5 adagot iszik + 25g kreatin monyh. és edzés után 100g szőlőcukor én is szedhetem így vagy én szedjek valamivel kevesebbet?

2014. szept. 12. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
A napi összfehérje-bevitel maximum fele mehet turmixból.
2014. szept. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TallandThin Boy ***** válasza:

100g szőlőcukor? Mekkora az osztálytársad? :D


Fehérjéből nehéz annyit meginni, hogy bajod legyen, de jobb szilárd kajából fedezni a napi bevitel nagy részét. Én 2-3 turmixot javasolnék.

2014. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Totálisan egyetértek az első válaszolóval.
2014. szept. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akár ihatsz annyit is, hogy fedezze a teljes proteinszükségletedet, de nem lesz ideális. A legjobb az, ha edzés után iszol shaket, mert akkor jól jön a gyorsan felszívódó protein, és máskor szilárd kaját eszel. De bajod nem lezs belőle ha többet iszol, csak nem lesz a lgoptimálisabb a fejlődésed szempontjából.
2014. szept. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"De bajod nem lezs belőle ha többet iszol, csak nem lesz a lgoptimálisabb a fejlődésed szempontjából."

De lesz! Ha csak turmixból menne a fehérje, elég hamar csúnya hasmenés lenne, és a rengeteg édesítő sem tenne túl jót. Max a fele menjen tápkiegből a napi bevitelnek. 100g cukor pedig senkinek nem kell még edzés után sem, elég max 50g. Az osztálytársad nem ért hozzá.

2014. szept. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Napi max 2-3 adagot javaslok.

Ha gyomorproblémák nélkül át tudja vészelni, akkor csinálja csak! :)

Annyi fehérjét kellene bevinni, amennyire szüksége van a szervezetednek. Az ész nélküli fogyasztás nem jár többletizommal.



"A fehérjeturmixok, -készítmények fogyasztásának ugyanis lehet hátulütője, ha a bevitt mennyiség nincs szinkronban az edzések mennyiségével, illetve intenzitásával. Ez rövid távon pattanásos bőrhöz, folyadék-visszatartáshoz (ödémákhoz), hasi diszkomfortérzéshez (puffadás, hányinger, hányás, hasmenés), hosszú távon pedig vese-, ill. májkárosodás felléphet..."

2014. szept. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fehérjének előnye csakis edzés után van, amúgy meg mindig a szilárd kaja a jobb.


Az osztálytársad sajnos buta. Nagyon.

2014. szept. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!