Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Személyi edzők, testépítők!...

Személyi edzők, testépítők! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

15 hónapja kondizok (heti 4x80 percet kb), de sajnos nagyon vékony és nehezen feljődő vagyok (182cm 67kg). Szakértők(!!!) válasza érdekelne, akik meg tudják nekem mondani, hogy milyen natúr táplálékkiegészítőket szedjek a kaja mellett. (Gondolok itt pl. tejsavú fehérje, glutamin, bcaa, kreatin...)

Van amit kihagytam és fontos, vagy van ami ezek közül kihagyható vagy van még, ami kellene??!


A választ előre is köszönöm!



2014. szept. 21. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Legfontosabb az egész napi étrend, hiszen hiába megy tápkieg, ha azzal együtt sincs meg a napi tápanyagbeviteled.


Tömegnövelő étrend: napi 2g x testtömegkg fehérje kell és 4-6g*ttkg szénhidrát (ch) alkattól függően.

Zsírból 1g x ttkg, ennek fele legyen telítetlen.

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.


Kellene egy jó multivitamin, minimum mega daily one, vitabolic, puritans pride one, stb és bármelyikhez még 1g C-vitamin.

Edzés utánra egy tejsavóprotein, pl mhn whey, myprotein impact, stb és ehhez még 40-50g gyors ch, pl maltodextrin, dextróz vagy ezek keveréke: carb-f, carbo x.

Ha van még lóvé, akkor költs kreatinra. A plusz aminosavakat egyelőre hagyhatod, majd jó lesz szálkásításhoz, de neked az még odébb van.

2014. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. szept. 21. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2014. szept. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!