Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minta étrend, állandó glikogén...

Minta étrend, állandó glikogén "egyensúly", így jó?

Figyelt kérdés

Üdv


Egy kis adat: 17 éves vagyok 175cm, 83kg egy pár kg zsírral illetve, egy kis izomtömeggel, 2 éves edzésmúlt után. Eddig többször híztam, mivel az étrendem nem volt teljes illetve sok cukros üdítőt fogyasztottam. Két kérdésem lenne. Az első az, hogy étrendnek ez így jó?


Reggeli(07:00 körül): 4 tojás egy szelet teljes kiürlésű kenyérrel /vagy/ sovány túró (120g) zabpehellyel (50g) + multi pro plus


"Tízórai" (09:45-11:00 között): sovány túró (120g) zabpehellyel (50g)


Ebéd(13:00 körül): csirkemell rizzsel


Edzés(14:00 vagy 16:00 kezdéssel)után: 100% beef isolate peptides (50g) vitargo (50g) kreatin monohidrát (5g)


Vacsora "előtti": tarja/csirkemell/pulykamell/karaj és rizs és uborka


Vacsora(21:00 körül): saláta és csirkemell


Ezen kívül 4l tiszta szénsavmentes ásványvizet fogyasztok illetve néha édesítőszeres üdítőt.

Mint látjátok nem mindenhol van pontosan kimérve a kaja, és van ahol néha disznót fogyasztok, ez azért van, mert 17 évesen még nem brutális pontos tökéletesen zsírmentes étrendet szeretnék, mert egy minimális zsírfelesleg nem zavar, csupán a tömegnövelésem minél nagyobb sikere. Szerintetek ez az étrend megfelelő? A húsoknál van, hogy rengeteget megeszem, szóval van, hogy 30g-60g közötti fogyasztásra esik egy vacsora előtti/vacsorai étkezés.


A másik kérdésem pedig, ugye az a lényeg, hogy a test egész nap állandóan el legyen látva tápanyagokkal és energiával megállás nélkül?



2014. szept. 21. 21:07
 1/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

étrend:

-számold a zsírt is. Az is ugyanúgy számít és azzal is el lehet csúszni.

-"még nem brutális pontos tökéletesen zsírmentes étrendet szeretnék" - ki mondta, hogy az étrendnek zsírmentesnek kell lennie? Elég nagy butaság lenne.

- mondják, hogy reggelre túl lassú a túró, de végül is mindegy, ha fejlődsz.

Energia:

"a lényeg, hogy a test egész nap állandóan el legyen látva tápanyagokkal és energiával megállás nélkül?" - Igen és nem. Ha már sandorzsolt nem írta, akkor bátorkodom helyette leírni, mert igaza van: a lényeg, hogy 2-3 napi összesítettben (de még az is megkockáztatom, hogy heti átlagban) kalóriapluszban legyél és legyen meg a szükséges fehérje és regenerálódáshoz szükséges pihenés.

2014. szept. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A zsírmentest nem a kajára értettem, hanem arra, hogy még nem zavar ha a nem 100% pontos étrend miatt rám jönne minimális zsír. A zsír is része az étrendemnek magvak által, illetve néha állati zsír is becsúszik. Köszönöm a választ!
2014. szept. 22. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!