Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek a túledzés valóban...

Szerintetek a túledzés valóban létező dolog?

Figyelt kérdés
most olvasgattam róla.eddig fogalmam se volt a létezéséről.ilyeneket olvastam hogy hetente csak egyszer eddzük ugyanazt az izomcsoportot meg a túl sok edzéstől még kisebbek is lesznek az izmaink.szerintem hatalmas marhaság én hetente 6-szor megcsinálom ugyanazt semmi bajom nincs.szóval abból kiindulva amit írnak róla ne eddzek hanem üljek a hátsómon a tévé elött és majd attól lesz jó testem ha meg eddzek akkor olyan leszek mint egy etióp éhező.nevetséges.és nem csak nevesincs oldalakon találtam ilyen cikkeket.ami teljesen egyértelműen nem igaz,tapasztalat hiszen látom saját magamon.
2014. szept. 21. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, valóban létező dolog.

Amikor pihenő nap van, nem feltétlen kell a tv előtt lenned, akár kint lehetsz a szabadban, vagy elmész úszni (persze időtől függetlenül).

Egyébként ha mellre edzettél ma, és holnap is ugyanúgy tudsz rá edzeni,akkor ott valami baj lehetett, valószínűleg egyáltalán nem edzetted meg eléggé, tehát ilyen alapon nem lesz túledzés.

De ha megedzel egy izomcsoportot, érdemes 72órának eltelnie, miután újra edzeni szeretnél rá-bár a mellizomnak elvileg kell 5nap, vagy akár egy hét is.

Ja, és igen, bár azt mondják hasazni minden nap lehet, én azért nem tenném ezt.


De ha nem hiszed el, akkor folytasd csak, majd meglátod mi lesz :)

2014. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Mit edzel heti 6-szor? Komoly súlyzós edzés megy pl lábra heti 6-szor? Nem hinném.:-)

Senki nem azt mondta, hogy tespedni kell és keveset edzeni, de azért kell az izomnak regenerálódni is.

2014. szept. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"De ha nem hiszed el, akkor folytasd csak, majd meglátod mi lesz"

mi lesz?nem érzem hogy bármi bajom is lenne.


"Mit edzel heti 6-szor? Komoly súlyzós edzés megy pl lábra heti 6-szor? Nem hinném"

fogom magam megyek ugyanazt az edzést csinálom mindig,elfáradok kicsit de nem tolószékben kell hazatolni a végére a fáradtságtól meg ilyenek.aztán másnap megint.persze nem a saját testsúlyom 5szörösével megyek rá például a lábamra.van az a pont ahol már nem növeli az ember tovább a súlyt hanem megáll és csinálja ugyanannyival.nem célom 10 év múlva 6tonnával combizmot építeni ha már lábról volt szó.

összegezve akkor tényleg arról lehet szó hogy nem fáradok el eléggé.de annyi baj legyen akkor büszke vagyok magamra hogy amit csinálok azt ilyen könnyedén megcsinálom.nem célom tovább növelni a súlyt amivel edzek

2014. szept. 21. 22:08
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
sandorzsolt: valahogy én sem tudom elképzelni, hogy heti 6x guggol meg rendesen lábazik.
2014. szept. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 - palilaci - ***** válasza:
93%
10 ev mulva te a budos eletben nem fogsz combizmot edzeni akar 500kg felett naturba szoval nem kell ettol felned. A tuledzes letezik es nem csak en tapasztaltam pedig heti 2x edzettem mellet es 2 honap mulva osszebb ment es gyengebb lett. Szerintem neked fogalmad sincs az egesz izomepites folyamatarol mert ha lenne akkor nem edzenel heti 6 napot ugyanarra(!) az izomcsoportra
2014. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, egyszer jönnél le velem bármilyen izomcsoportot edzeni, rádöbbennél , hogy utána miért kell pihenő nap. Ennyit tudok mondani. De ha neked a mostani edzésed megfelel, kielégít, akkor azt csináld. Nincs ebből gond, csak akkor nem kell hitetlenkedni, hogy másnak aki keményen nyomja, annak kell pihenő nap.
2014. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell emelni a súlyt, de ez akkor sem eredményes edzés, ha 6 egymáskövető nap megtudod csinálni ugyanazt. Csak időpocsékolás. Így nyilván nem fogod túl edzeni magadat, "kicsit elfáradok". Amúgy igen is létező és nagyon komoly dolog a túledzés. Aki heti egyszer edz egy izmot az nem azért teszi, mert lusta divatból vagy mert nincs kedve, hanem, mert rendesen megedzi, úgy megedzi, hogy szüksége van az izomnak a regenerálódásra és ha szeretné sem tudná hamarabb ugyanúgy megedzeni. Nem kell tömeget növelned, meg ugye ahhoz kaja is kellene, de ha izmokat nem éri inger (és nálad nem, mert egy pihenő nap sem kell.) akkor olyan mintha nem csinálnál semmit. És a legfontosabb eddig az izmok túl edzéséről beszéltünk. De az idegrendszert is túl lehet, pont így ahogy te csinálod.
2014. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Inkább azon gondolkodj el, hogy milyen edzés az, amit heti 6-szor meg tudsz csinálni.

Elárulom: semmilyen, az nem edzés, hanem mondjuk nevezzük átmozgatásnak.


Az edzésnek az a lényege, hogy az ún. komfort zónádból kilendítsen, de ha te valamit (majdnem) minden nap megcsinálsz, akkor az a komfort zónádon belül van.

2014. szept. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az edzésmunkádnak van két jellemzője, a volumen és az intenzitás. túledzés csak akkor lesz, ha az edzéseken mindkettőt kimaxolod. nyilvánvaló, hogy te nem edzel elég nagy volumennel, és elég intenzíven, hogy túledzd magad.


De azért mert te nem teszed, más még megteheti.

2014. szept. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!