Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Drugs bunny tényleg egy kókler?

Drugs bunny tényleg egy kókler?

Figyelt kérdés

A stílusa elég megdöbbentő, ahogy az is, hogy többször ellentmond saját magának, pl.: szerinte beteg, aki facebookon mutogatja magát, de azért ő a fél életét elmeséli stb.

De ezeket tegyük félre. A gondom az, hogy egyre több helyen látom, hogy igazi szakértők kijavítják a tévedéseit. Ahogy látom, Bunny nem is nagyon mer belemenni vitákba, pedig volt olyan, dietetikus, aki kérte tőle. ahogy azt is több emnbertől hallottam, hogy beírt az oldalára, érvelt, hogy miért nem igaz, amit Bunny állít, de törölte, és nem válaszolt. Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet Drugs Bunny, aki szemlátomást elég gyenge biológiából/kémiából, a legnagyobb (leghíresebb) testépítő szakértő Magyarországon? Miért van az, hogy ennyire kevés embert zavar, hogy rengeteg butaságot ír?

Nem a rosszindulat vezérel, de tényleg érdekel, ki is gyűjtöttem pár dolgot, amit írt, de mások vitattak/kijavítottak:



Drugs Bunny szerint a vitaminokat nem lehet túladagolni. Legalábbis ezt mondja egy videóban.

D-, K-, A-, E-vitamin. úgy tudom, hogy a ezeket a zsírban oldódó vitaminukat túllehet.


az edzoterem blogon is ír érdekes dolgokat ( idézőjelben amit bunny írt, utána a javítás, amit az alimento.blog.hu tulajdonosa írt)


"A felnőtt ember tápláléka szilárd. Az emésztőrendszerünk erre van kitalálva" - a gyomorban minden ételből pépes-folyékony állagú massza lesz.

"A tehén teje nem tökéletes az ember táplálására. Inkább tökéletlen." - hogy nem zsibbadt el az agya ettől a szentenciától :) Nincsen tökéletes élelmiszer, ezért kell sok féle táplálékból vegyesen étkezni.


"Egy liter tejben 52g tejcukor (laktóz) van, ami egy teljesen használhatalan szénhidrát." - nem használhatatlan.

Ha van laktáz enzimünk, teljes mértékben képesek vagyunk feldolgozni (kivéve még galaktozémia esetén, de ez egy ritka genetikai betegség).


"Napi 4 litert ittam meg, és nem értettem, miért van hasmenésem." - 4 liter tejtől szerintem nekem is menne a hasam, pedig nem

"A telített zsír gátolja a szénhidrátok hasznosulását, segít abban, hogy zsírrá alakuljanak" - ezt meg honnan szedte?


"Ennek 20% tejsavó protein, 80%-a azonban kazein, egy lassú felszívódású fehérje" - mi a bánat az a lassú felszívódású fehérje? :) A tejkazeint az egyik legjobb arányban hasznosuló fehérjének ismerjük.


"A tej nem jó fehérjeforrás, mert a jó fehérjeforrások azok, amelyek nem tartalmaznak, vagy csak nagyon kis mennyiségben tartalmaznak rossz tápanyagokat: cukrot és zsírt." - és energia miből lesz?


aztán a tesztoszteron. hun is kijavították pár tévedését:

Kérdés Helló! Én liszt, vagyis glutén érzékeny vagyok. Nem ehetek búzát, árpát, rozsot, malátát, zabot. Szeretnék valami táplálékkiegészítőt szedni, csak nem tudom hogy szedhetem e egyáltalán. Valamilyen tömegnövelö kellene nekem és fehérje. Kösz! dávid13


Válasz 2005-08-18 szia! a táplálékkegészítőkben nincs búza stb.! bunny


KONTRA Óriási tévedés, ami jelen esetben veszélyes is! A táplálékkiegészítőkben sok esetben kifejezett van búza, a búzafehérje (wheat protein) nem ismeretlen forrás. Bár már megszűnt a Scitec Promax búza és tejsavó keverék proteinje, de ez a mátrix még mindig szerepel egyes olcsóbb tömegnövelőkben is mint a Mass, vagy a Mass 20.


A glutamin peptidekkel megerősített termékekben ezek a peptidek is búzából származnak. Emellett sajnos az is előfordulhat, hogy egyes hitvány cégek titokban olyasmivel csökkentik a proteinjük árát, hogy a címkén feltüntetettekkel ellentétben nem a drága proteint használják, hanem például az olcsó búzát (legalábbis részben). Az sem lehetetlen, hogy nem jól kitisztított keverőgépek esetében keresztszennyeződés történik eltérő termékek

között.


Kérdés Hi Bunny, Kiprobaltam javaslatodat: az edzes utani 50g feherjeporhoz adtam 50g dextroz monohidratot. FANTASZTIKUS!!! Kis kihagyas utan ket het atmozgatas utan harom orankenti rizs+csirkemellel, napi negy turmixszal ugy fejlodok, mint meg soha! Azt gondoltam, nem lesz okos, mert hajlamos vagyok zsirosodni, de mivel kizarolag edzes utan fogyasztom az egyszeru ch-t, nem megy el a derekam sem. KOSZONOM!!! U.i.: a magyar OB-n csak nem versenyzokent voltal jelen...? Rocco Lampone


Válasz 2005-10-02 szia rocco! a dextróz nem mondohodrát!


KONTRA Ennek tényleg semmi jelentősége, de valóban dextróz monohidrát.


Kérdés Szevasz Bunny!Az lenne a kérdésem hogy meg-e tudnád mondani nekem hogy ,egy csésze hány deci,vagy,( egy csésze rizs,vagy három csésze brokkoli) hogyan, vagy mi alapján mérik,merthogy elég sok csésze van ,ide sorolhatnám a teás meg a kávés csészéket, ugyebár,elöre is köszi a válaszodat ,üdv :Totya anonymous


Válasz 2005-09-24 ez a csésze dolog hülyeség, fingom sincs! mérni kell! Bunny


KONTRA Ha magunk találjuk ki a dolgokat, akkor persze érdektelen a csésze, de ez az angolban is általánosan használt legitim konyhai mértékegység, ami olvasható nem egy magyar fordításban az étkezési minták során. Nyilván a kérdező sem az ujjából szopta, hanem találkozott vele. A csésze (cup) tehát mint egy pontos USA mértékegység: 237 ml.



2014. szept. 30. 14:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%

Inkább arra reagálnál, amit a másik kérdéshez írtam.

Meg arra, hogy ez hanyadik Bunny-fikázó regisztrációd.

2014. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Milyen hányadik bunny-fikázó regisztrációm, te beteg vagy? Szerinted az összes bunny-s kérdést és választ egy ember írta erre az oldalra? Kicsit beteg vagy, már bocs.

Ha nem tudsz érdemben reagálni a kérdésre, ne kommentelj, nem kell kitalálni butaságokat.

2014. szept. 30. 15:03
 3/29 anonim ***** válasza:
76%

Csak a vitaminokig olvastam.


Nyilván mindent túl lehet adagolni, de nem azokkal a mennyiségekkel, amelyekkel riogatnak, ráadásul sportolóknak sokkal nagyobb az igényük, mint a hivatalos ajánlás, ami amúgy is csak egy minimum szintet és nem egy optimális szintet jelöl.


Tévhit, hogy a zsírban oldódók fölhalmozódnak, hamar túl lehet adagolni, stb. - mintha nem lenne zsíranyagcsere.


Bunny stílusa nekem sem jön be és valóban vannak tévedései, de azért az vitathatatlan, hogy írt egy olyan könyvet, amely sok embert (nem csak testépítőket) indított el egy egészségesebb élet útján, sok embernek segített megérteni az alapokat.

2014. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
78%

Ó, remek, jól sejtettem, hogy itt komoly józan észbeli problémák vannak (:

Először bemásolom a másik válaszomat, hogy ne tudd elfordítani a fejed:

"Kell ahhoz is egy bizonyos fokú értelmi szint, hogy az ember felismerje, hogy az egész sárgakapszula-jelenség miért és hogy is van valójában. Lehet direkt ezért külön regisztrálni, hogy nüanszokon sznoboskodjunk sorozatos válaszokban (mert ugye egybe nem fér bele az arc), lehet versenyt fikázni mást, ahogy a jó magyar népnek annyira megy, de amikor valódi józan észről van szó, valahogy a dolgok kezdenek furcsává válni.

Az emberek többsége nem lesz sem orvos, sem dietetikus, se profi testépítő, ráadásul még megszállott hobbista se. Ők pont leszarják, hogy működik a karnitin, ha azt látják, hogy működik. Nekik kell egy alapszintű iránymutatás, hogy mégis melyik oldalán fogják meg a súlyzót, hogy egy nagyjából elfogadható formát csináljanak maguknak. Erre a célra a SK teljesen megfelel (a shop másik könyvével együtt). Aki meg továbbmegy tudásban, úgyis tájékozódik máshonnan is, felesleges a rinya.


És valami egészen fura módon még egyetlenegy fikázó válaszoló sem írt egy jobb könyvet ugyanerre a célra, nem karolja fel a tudatlan kérdezőket ingyen és bérmentve személyiedzős és dietetikust játszani (papírokkal együtt, mert gondolom ha másban fikázza, hogy nincs, akkor neki biztos van). Mi, a ""sandorzsolt-félék"" is totálisan ingyen és bérmentve írogatunk ide a saját szabadidőnkben, puszta jóindulatból, és amiket kérdeznek sokszor, arra egyenként kéne könyvet írnunk, amit nem fogunk, ha már van. De ha valaki jobban tudja, hát tessék, szabad a pálya. Lehet bizonyítani."

Erre mondj valamit.


Mésodszor: ki beszélt itt összesről? Ki beszélt itt kérdésekről és válaszokról? Miért a saját téves feltételezésedre válaszolsz ahelyett, hogy az én kérdésemre tennéd? Arra gondoltam, hogy néhanapján feltűnik egy pont ugyanilyen stílusban, pont ugyanezt a témát feszegető valaki, mindig új regisztrációval (az új regeknél nem látszik százalék). Nehéz nem észrevenni az összefüggést.

2014. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Wash nevű felhasználó válasza:


most tényleg az gondoltad az előző válaszod után, hogy végig fogom olvasni, amit majd utána írsz? az idézőjelnél abbahagytam, nem érdekel a paranoiád, hogy szted ki vagyok, hányadik bunnys regem ez. amúgy sem vagyok vevő erre az óvodás beszólogatós stílusra. teljesen felesleges a továbbiakban írnod.

2014. szept. 30. 15:23
 6/29 A kérdező kommentje:

# 3/5


vitathatatlan, h az alapokat sok emberhez eljuttatta, a problémám az, hogy nincs tisztában a korlátaival, az az edző válaszolból is kiderül, bizony komoly hiányosságai vannak, mégis nagyon magabiztos. az sztem nagyon rossz, amikor a tudatlanság túlzott önbizalommal párosul


ráadásul érdemi vitát sem képes folytatni azokkal, akik vitatnak olyan dolgot, amit állít pl. edzésmódszerekról. és nem akarok bunkó lenni, de az sem véletlen, hogy a legtöbb rajongója is tanulatlan meg eléggé bunkó.

2014. szept. 30. 15:28
 7/29 anonim ***** válasza:
49%

Fordítok: jaj, nem fikázol velem együtt, sőt, olyat mondtál, amin el kéne gondolkodnom, erre már nem vagyok képes, el sem olvaslak *durc*.


És még én vagyok az óvodás :DD

2014. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, te nagyon pici dolgokba kötsz bele. Nyilván vannak hibák bunny meglátásaiban is, de attól még az alapokat jól elmagyarázza és a többet meg úgyis kitapasztalod, mivel igen, senki nem egyforma.

A zsírban oldódó vitaminokat túl elehet adagolni, de nem mindegy hogy kinek mennyi ez a mennyiség.

A tej szerintem sem üldözni való, de túl sok tejjel rengeteg plusz cukrot és zsírt vihet be az ember és ez alkattól függően zsírosodáshoz vezet.

A kazein attól még lassú, hogy te nem ezt gondolod. Jópár óra kell a felszívódásához. De ez nem azt jelenti, mint amit te tévesen sugallsz, hogy nem fog felszívódni tökéletesen. De, fel fog, csak nem gyorsan. Ennyi.

A csészés dolog megint csak szőrszálhasogatás, nincs jelentősége. Aki kiméri mérlegen a kaját annak minek csésze?

Ne kössünk már mindenbe bele, mert ez nagyon izzadtságszagú és erőltetett.

De ha ennyire cseszi a csőrödet a dolog, akkor írj te jobb könyveket, legyél te egy jó kis testépítő oldal válaszolgatója és akkor majd tőled fognak tanulni a gyerekek. Fikázni könnyű, alkotni nehezebb.

2014. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 kakao01 ***** válasza:
60%
szóval idejöttél sírni mert beoltott
2014. szept. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%
Én amikor látok egy ilyen Bunny-s kérdést, akkor szakadok a röhögéstől. Kb. két hetente tesz fel a gyerek kérdést ebben a témában. Nem unod még?
2014. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!